Gazze Şeridi’nde iç tasarım ve dekorasyon alanında çalışmalar yapan 2 kadın mimar, tasarımlarına Ramazan'a özel süslemeler ekleyerek büyük beğeni topladı.

Gazze Şeridi'nde iç tasarım ve dekorasyon alanında çalışan Besme Keşku ve Rana el-Kerdi, hazırladıkları dekoratif ürünlere bu yıl ramazan süslerini de dahil etti. Çalışmalarını Gazze kentindeki ofislerinde yürüten başarılı kadınlar, çarşı ve pazarlarda görülen ramazan süslemelerinden farklı, yüksek kalitede tasarımlarıyla büyük beğeni topluyor.

Besme Keşku ve Rana el-Kerdi

Tamamen kendi el becerileriyle ürettikleri bu çalışmalar hakkında konuşan Keşku, "Ramazan ayında hilal, kandil gibi bu aya mahsus sembollerin yanı sıra mübarek ayı karşılayan ifadelerin ev tekstil ürünlerinde ve takılarda yer alması fikri üzerinde yoğunlaştık." ifadelerini kullandı. Süslemelerin, evin dekorasyonunu tamamladığını ve aile fertlerinin de böylece ramazan ayına özel evin havasındaki değişikliği hissettiğini söyleyen Keşku, "Tasarım ofisleri, ev sahiplerine kendileri için hazırlanan dekorasyonu önceden görme, hoşlarına gitmeyen kısımların ise değiştirilmesi ve düzenlenmesi imkanı sağladı." şeklinde sözlerini noktaladı.

İLİŞKİLİ HABER

Çamlıca'da tarih yeniden yazılacak! İslam Medeniyetleri Müzesi yarın açılıyor

İLİŞKİLİ HABER

Kız kardeşler 30 kişiyi iş sahibi yaptı! Çeyiz parasına devlet desteğini katıp...

BİR YORUM YAPIN 0