Depreme yakalanan Derya Tuna o anları anlattı!

23 Temmuz 2017, 17:33
Depreme yakalanan Derya Tuna o anları anlattı!

Bodrum’da meydana gelen 6.6 şiddetindeki depreme doğum gününü kutladığı esnada yakalanan Derya Tuna, yaşadığı korku dolu anları anlattı.

Derye Tuna, yarım kalan doğum gününü İdo’nun sahne aldığı bir kulüpte yeniden kutladı. Depremin yaşandığı gece Tuna, mum üflerken gerçekleşen 6.6 şiddetindeki deprem anları cep telefonlarına kaydedilmiş, görüntüler ülke basınının yanı sıra dünya basınında da geniş yer almıştı. Derye Tuna’nın yarım kalan doğum günü oğlu İdo Tatlıses’in yaptığı sürprizle tekrar kutlandı.

"Allah bizi büyük felaketten korudu"

Derya Tuna, “Çok kötü bir şey yaşadık. Allah bir daha yaşatmasın. Ama hayat devam ediyor. Oğlum benim için neler hazırlamıştı o gece. Tam doğum günümü kutlarken, dua edip pastamın mumlarını üflerken deprem oldu. Allah’ım bizi bu büyük felaketten korudu. Herkes sokaklarda yattı” dedi.

İdo Tatlıses ise bu gibi durumlarda biraz sakin olmak gerektiğini belirterek, “Bir anda sakinlik geldi üstüme. Herkesi bir araya topladım. Çok sakin davranmaya çalıştım. Doğal afet bu alabilir. Bu oldu diye gidersek, seneye tekrar geleceğiz. Seneye de oldu diyelim. Her deprem olduğunda gidersek olmaz. Deprem olduktan sonra dışarıya şezlongları çıkardılar. Bir baktım herkes teker teker sıralanmış yatıyorlar. Ben hayatta yatamam bir saat sonra güneş doğacak. Ben çıktım odamda yattım” şeklinde konuştu. 

KAYNAK : İHA

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar