Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına atamalar yapıldı

10 Ekim 2018, 10:47
Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına atamalar yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin politika kuruluna atanan 76 isim geçtiğimiz gün belli oldu. Bu isimlerden 2'si magazin dünyasının tanınan isimlerinde Orhan Gencebay ile Hülya Koçyiğit oldu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin politika kurullarına girmesi onaylanan kişilerden Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu'na giren iki usta isim Orhan Gencebay ile Hülya Koçyiğit açıklandı.

Yeni göreviyle ilgili samimi açıklamalarda bulunan ve memnuniyetini dile getiren usta sanatçı Orhan Gencebay, ''Böyle bir göreve layık görüldüğüm için teşekkür ediyorum. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin bir sanatçısıyım. Camiamızı iyi tanıyorum. Hayatım boyunca sanatı yaşamaya, öğrenmeye çalıştım. Ülkemde sanat ve sanatçı üst düzey standartlara sahip olsun istiyorum. Kültür ve sanat alanında sorunların neler olduğunu biliyorum.

İnşallah bunları kısa sürede çözeceğiz. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği "yerli ve milli" değerlerimizi sanatımızda da korumalıyız. Sanat hem evrenseldir hem de ulusaldır. Evrensele ulaşmak ulusallıktan geçer. Yeni dönemde bütün sanat kurumlarıyla görüşerek kültür ve sanatımızı daha iyi bir noktaya taşıyacağız.'' dedi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar