Mehmet Ali Alabora hakkında yakalama kararı çıkartıldı

05 Aralık 2018, 08:53
Mehmet Ali Alabora hakkında yakalama kararı çıkartıldı

Gezi Parkı olaylarında yaptıkları yüzünden oyuncu Mehmet Ali Alabora'ya yakalama kararı çıkartıldı.

Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın yayınladığı haberlere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine İstanbul 8. Sulh Ceza Hâkimliği’nin kararının, Gezi olaylarının iç organizasyonun halen aynı soruşturma kapsamında tutuklu olduğu iş adamı Osman Kavala tarafından yapıldığı, yurtdışı bağlantısının ise Soros bağlantılı kuruluşlar olduğuna dikkat çekildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz'ın mahkemeye sunduğu tutuklamaya yönelik yakalama kararı için 'Memoli' olarak tanınan Mehmet Ali Alabora'nın, Gürcistan ve Arap bölgesindeki ayaklanmalarının ele başı OTPOR lideri Sırp Ivan Maroviç ile İstanbul ve Mısır'da Gezi eylemleri başlatılmadan önce görüşmelerinin ortaya çıkmasıyla deliller dosyaya eklendi.

Mahkemenin verdiği "tutuklamaya yönelik yakalama" kararında ise şu ifadeler yer aldı:

''Elde edilen bulgu ve tüm dosya Gezi eylemleri olarak bilinen olayların Osman Kavala önderliğinde Açık Toplum Vakfı ve Anadolu Kültür A.Ş tarafından gerçekleştirilen organizasyon neticesinde planlı ve sistemli olarak gerçekleştirildiği açıktır. Nihai amaç ülkedeki şiddet eylemlerini marjinal gruplara ve terör örgütlerine kanalize ederek ülke geneline yayıp kaos ve kargaşa yaratarak mevcut hükümeti işlevsiz hale getirmek olduğu anlaşılmıştır…''

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
30 Yorum Var
 • incili çavuş 1 yıl önce Şikayet Et
  merak ediyorum. acaba sevgili memoli fransada sarı yelek giymeye cesaret edebildi mi?
  Cevapla
 • HalitBinVelit 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyeyi satmaya kalkan Yıkmaya bölmeye kalkan Geziciler Muhakkak hesap verecekler! öyle kaçmaklada kurtaramayacaklar! 5000 Yıl önceki Troya,nın intikamını Fatih Sultan Mehmet Han ile alan Türk Milleti tek bir Türkde kalsa ihaneti yıllar geçsede unutmaz!?.
  Cevapla
 • Eskişehirli 1 yıl önce Şikayet Et
  Tam 6 senedir tablet bilgisayarımda masa üzerinde haber 7 dosyası var ve ben her gün düzenli olarak takip ederim. Size gönderdiğimiz yorumları muhakkak inceliyorsunuzdur ve öyle yayınlıyorsunuzdur. Ben devamlı kimi kamusal konularda yorum ve eleştiri yapıyorum. Sizler milletin ve de devletin yanında olan manevi değerleri olan ülke sevgisi nedir bilen haber 7 teknik heyeti yorumlarımızı görüp kamu adına niye yetkililere seslenmiyorsunuz.
  Cevapla
 • zafer42 1 yıl önce Şikayet Et
  Bakin bunlara,bizim sevdigimiz sanatcilarmis,Güya Hainlermisde haberimiz olmamis,eeeeehh Ama RTE nin yaptirdigi yollardan Tünellerden ilk gecen bunlar,yazuklar olsun size,cogunu TV de filimlerde görünce prim vermiyorum,direk ceviriyorum.
  Cevapla
 • latif 1 yıl önce Şikayet Et
  herif kendini biliyor gezide olaylar yatismaya baslayinca direk kacti gitti baska kacan yok sanirsam
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun