Gezi Parkı olaylarında yaptıkları yüzünden oyuncu Mehmet Ali Alabora'ya yakalama kararı çıkartıldı.

Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın yayınladığı haberlere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine İstanbul 8. Sulh Ceza Hâkimliği’nin kararının, Gezi olaylarının iç organizasyonun halen aynı soruşturma kapsamında tutuklu olduğu iş adamı Osman Kavala tarafından yapıldığı, yurtdışı bağlantısının ise Soros bağlantılı kuruluşlar olduğuna dikkat çekildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz'ın mahkemeye sunduğu tutuklamaya yönelik yakalama kararı için 'Memoli' olarak tanınan Mehmet Ali Alabora'nın, Gürcistan ve Arap bölgesindeki ayaklanmalarının ele başı OTPOR lideri Sırp Ivan Maroviç ile İstanbul ve Mısır'da Gezi eylemleri başlatılmadan önce görüşmelerinin ortaya çıkmasıyla deliller dosyaya eklendi.

Mahkemenin verdiği "tutuklamaya yönelik yakalama" kararında ise şu ifadeler yer aldı:

''Elde edilen bulgu ve tüm dosya Gezi eylemleri olarak bilinen olayların Osman Kavala önderliğinde Açık Toplum Vakfı ve Anadolu Kültür A.Ş tarafından gerçekleştirilen organizasyon neticesinde planlı ve sistemli olarak gerçekleştirildiği açıktır. Nihai amaç ülkedeki şiddet eylemlerini marjinal gruplara ve terör örgütlerine kanalize ederek ülke geneline yayıp kaos ve kargaşa yaratarak mevcut hükümeti işlevsiz hale getirmek olduğu anlaşılmıştır…''

İLİŞKİLİ HABER

Berkay Şahin: 3 çocuk istiyorum

İLİŞKİLİ HABER

Demet Akalın: Yemediğim hakaret kalmadı!

İLİŞKİLİ HABER

Mehmet Ali Erbil öldü mü? Kardeşi açıkladı...

İLİŞKİLİ HABER

Bakü'de Neslihan Atagül izdihamı

İLİŞKİLİ HABER

Başak dizer işleri büyütünce taşınma kararı aldı

İLİŞKİLİ HABER

Mehmet Ali Alabora kimdir? Yakalama kararı neden çıkarıldı?

İLİŞKİLİ HABER

Sumru Yavrucuk hastane kaldırıldı

İLİŞKİLİ HABER

Hamile olan Fahriye Evcen karnını gizledi!

İLİŞKİLİ HABER

Zuhal Topal'ın paylaşımı sosyal medyayı salladı

İLİŞKİLİ HABER

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan kadınlarla beraber anlamlı ziyaret

BİR YORUM YAPIN 30

incili çavuş 3 yıl önce

merak ediyorum. acaba sevgili memoli fransada sarı yelek giymeye cesaret edebildi mi?

Toplam 5 beğeni

HalitBinVelit 3 yıl önce

Türkiyeyi satmaya kalkan Yıkmaya bölmeye kalkan Geziciler Muhakkak hesap verecekler! öyle kaçmaklada kurtaramayacaklar! 5000 Yıl önceki Troya,nın intikamını Fatih Sultan Mehmet Han ile alan Türk Milleti tek bir Türkde kalsa ihaneti yıllar geçsede unutmaz!?.

Toplam 10 beğeni

Eskişehirli 3 yıl önce

Tam 6 senedir tablet bilgisayarımda masa üzerinde haber 7 dosyası var ve ben her gün düzenli olarak takip ederim. Size gönderdiğimiz yorumları muhakkak inceliyorsunuzdur ve öyle yayınlıyorsunuzdur. Ben devamlı kimi kamusal konularda yorum ve eleştiri yapıyorum. Sizler milletin ve de devletin yanında olan manevi değerleri olan ülke sevgisi nedir bilen haber 7 teknik heyeti yorumlarımızı görüp kamu adına niye yetkililere seslenmiyorsunuz.

Toplam 3 beğeni

zafer42 3 yıl önce

Bakin bunlara,bizim sevdigimiz sanatcilarmis,Güya Hainlermisde haberimiz olmamis,eeeeehh Ama RTE nin yaptirdigi yollardan Tünellerden ilk gecen bunlar,yazuklar olsun size,cogunu TV de filimlerde görünce prim vermiyorum,direk ceviriyorum.

Toplam 9 beğeni

latif 3 yıl önce

herif kendini biliyor gezide olaylar yatismaya baslayinca direk kacti gitti baska kacan yok sanirsam

Toplam 9 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun