Yeni filmi Green Book (Yeşil Rehber) filmi ile 30 Kasım’da beyaz perdeye yansıyacak olan Oscar ödüle sahip oyuncu Mahershala Ali, ırkçılığa maruz kaldığı için bir çok daveti reddettiğini açıkladı. İşte, haberin detayları...

Hürriyet gazetecisi Barbaros Tapan’a röportaj veren ünlü oscar ödüllü Mahershala Ali yaşadığı ırkçılık zamanları hakkında açıklamalarda bulundu.

Mahershala Ali yeni vizyon filmi Yeşil Rehber (Green Book) ile alakalı,“60’lı yıllarda seyahat rehberleri bana değil sana yani beyazlara, mesela Grand Canyon’a gitmeni, nasıl gideceğini, kalacağın otelleri detaylı şekilde anlatıyor. Ülkeni gezmen ve deneyimlemen için teşvik ediyor. Yeşil Rehber ise bana senin yoluna çıkmamamı ve seyahatinden uzak kalmamı gösteriyor. Yani bana siyah bir vatandaş olarak seni nasıl rahatsız etmeyeceğimin rehberliğini yapıyor” ifadelerinde bulundu.

Geçmiş zamanlarından bu zamana kadar bir çok kez ırkçılığa maruz kalması ile alakalı ise "Daha birkaç hafta önce Londra’da senaryo yazarımız Peter Farrelly ile bir daveti terk ettim. Herkesin yemek siparişi alındı, benim gerçekten davetli olduğumu anlamak için bilgilerimi istediler. Kızdım ve davetten ayrıldım. Ve bu sadece olay birkaç hafta önce oldu. Düşünsene, ben ünlüyüm, Oscar’ım var. Bir de ünlü olmasam... Bu ülkede siyahi olarak böyle durumları en hafif derecede yaşamanın tek yolu ünlü olmak” yorumunu yaptı.

İLİŞKİLİ HABER

Sıla'nın sağlık raporu hakkında yeni gelişme

İLİŞKİLİ HABER

Acun Ilıcalı Beyazıt Öztürk'ü ağlattı!

İLİŞKİLİ HABER

Özcan Deniz 9 aylık oğlu için okul bakmaya başladı!

İLİŞKİLİ HABER

Kristen Stewart Sultanahmet'te top sektirdi

İLİŞKİLİ HABER

Elimi Bırakma 21. bölüm fragmanı yayınlandı! Cenk çok zor durumda...

İLİŞKİLİ HABER

Hollywood’un efsane aktörü 102 yaşında!

BİR YORUM YAPIN 0