Diziler ne zaman başlayacak?

11 Ocak 2019, 10:27
Diziler ne zaman başlayacak?

Tüm kanallar anlaşmalı olarak 2019 ilk ayında üç hafta boyunca yayınlanmama kararı aldı. Peki kanallar neden böyle bir karar aldı? Dizilerin yayınlanmama nedeni ne? Diziler ne zaman başlayacak? İşte tüm bu soruların yanıtı haberin detayında...

Ocak ayında TRT 1 dışında diğer tüm kanallar ortak bir kararla dizileri yayınlamayacak. Bu ani kararın nedeni ise reklam verenlerle yeniden anlaşma yapılacağı olduğu söylendi. Bu süreçte de dizilerin yayınlanmamasının daha doğru olduğu düşünüldüğünden 3 hafta boyunca yayına zorunlu ara verdi.

TRT bu kararın içinde olmadığı için dizileri gününde yayınlandı. Bu durum özellikle "Diriliş Ertuğrul" hayranlarını sevindirdi.

PEKİ DİZİLER NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Reklamcılar ve dizi yapımcıları arasında çıkan anlaşmazlık nedeniyle diziler 2019 yılının ilk üç haftası yayınlanmama kararı almıştır. Birçok izleyici dizilerin yayınlanmamasına sosyal medya üzerinden tepki verdi. Ancak diziler bu hafta yayınlanacak olan bölümlerin çekimlerine başladı. Diziler 20 Ocak itibari ile yeniden aynı günlerinde ekranlarda olacak.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
31 Yorum Var
 • ... 1 yıl önce Şikayet Et
  Kimin eli kimin cebinde belli olmayan dizileri inşallah bir daha hiç yayınlayamazsınız
  Cevapla
 • harun 1 yıl önce Şikayet Et
  kendileri bilir inşallah hiç başlamaz bizde bir çay demler içeriz
  Cevapla
 • tunctunc 1 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa ülkelerindeki gibi reklamlara 5 dakika falan degil´tamamen kaldirilmali.hem tv.ardaki hemde Türkiyedeki internett reklamlari milleti öküz yerine koyma aptal yerine koyma kültürüdür..tek bir avrupa ülkesinde bile olmayan reklamlar kültürsüz bir $ekilde yapiliyor..
  Cevapla
 • loren 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne gülzeldi dizisiz, uzun reklamsız tv`ler. Türk kültürünün temelini dinamitleyen bu dizilerin tamamen kaldırılması en hayırlısı olacaktır.
  Cevapla
 • asaf 1 yıl önce Şikayet Et
  Payitahhtı izleyemiyorum sol yanım acıyor gerçekten
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun