Ünlü işletmeci Nusret Gökçe, sağanak yağmura aldırış etmeden denize uçtu

24 Haziran 2020, 09:19
Ünlü işletmeci Nusret Gökçe, sağanak yağmura aldırış etmeden denize uçtu

Dünyaca ünlü kasap Nusret Gökçe, sağanak yağmura karşı denize girdiği anları sosyal medya hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Ünlü işletmeci Nusret Gökçe, geçtiğimiz gün sağanak yağmura aldırış etmeden ilk spor yaptı sonra denize atladı. Sağanak yağmur yağarken denize girdiği anları sosyal medya hesabında hayranları ile paylaşan Gökçe'nin paylaşımı 2 milyonun üzerinde görüntülenme ve 384 bin beğeni aldı.

Nusret Gökçe, yaptığı paylaşımla sosyal medyanın gündemine oturdu. Gökçe, mandalarıyla çekilmiş bir fotoğrafı sosyal medyadan paylaştı. Ünlü kasabın bu paylaşımına kısa sürede büyük tepkiler gelmeye başladı. Gazeteci Cem Seymen, 'Hayatımda gördüğüm en ahlaksız, en acımasız, en iğrenç fotoğraflardan biri.' derken, sanatçı Ahmet Mümtaz Taylan ise George Orwell'in, 'Bütün hayvanlar eşittir. Bazıları daha eşittir.' sözüyle tepki gösterdi.

İŞTE O FOTOĞRAF;

25 BİN TAKİPÇİSİNE HEDİYE

Dünyaca ünlü kasap Nusret Gökçe, sosyal medya hesabı üzerinden 25 bin hayranına hediye yolladığının müjdesini verdi. '25 bin kardeşimin hayalini gerçeğe dönüştürdüm.' diyen Gökçe, aldığı hediyeleri de tek tek imzaladı.

27 milyon takipçisi bulunan Gökçe bu anı, "Ülkemin her bir köşesinden bana ulaşan gönül dostu 25000 kardeşimin hayallerini gerçeği dönüştürdüğüm için bugün farklı bir huzur içerisindeyim. Sizlerin mutluluğu benim hayat motivasyonum." sözleriyle tanımladı.

Yaptığı tuz dökme hareketiyle adını dünyaya duyuran, Instagram üzerinde 21 milyon takipçiye sahip olan Gökçe, annesiyle çekilmiş oldukları bir fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı. Paylaşımı, 'Bir duası yeter' sözüyle yapan Gökçe'nin fotoğrafı kısa sürede 500 bine yakın beğeni ve binlerce yorum aldı.

İŞTE NUSRET GÖKÇE'NİN ANNESİ

Nusret Gökçe annesi

NUSRET GÖKÇE KİMDİR?

1983 yılında Erzurum'da maden işçisi bir babanın 5 evladından birisi olarak dünyaya geldi. İki yaşındayken ailesiyle beraber Darıca'ya göç etti. Maddi imkansızlıklar nedeniyle 6. sınıfta okul hayatını bitirmek zorunda kaldı.

Bir kasabın yanında çalışmaya başlayarak meslek hayatına atılan Gökçe, zamanla et doğrama konusunda profesyonelleşir. 2007 yılında İstinye Park AVM'de açılan bir kasap-restoran konpsetli bir mekanda çalışmaya başlar. Dünya üzerindeki et kültürünü daha iyi tanımak için, bankadan çektiği 7 bin TL ile Arjantin'e gider ve burada gözlemlerde bulunur.

Türkiye'ye döndüğünde çalıştığı restorandaki menülere öğrendiklerini yansıtır. 3 aylık bir çabanın sonunda aldığı Amerika vizesiyle New York'a gider. Şehrin en bilindik 4 restoranında para almadan çalışır. Yaptığı menülerden biri, NY Times'e konu olur.

Türkiye'ye döndüğünde bu sefer işsiz olan Gökçe, eski bir arkadaşı olan Mithat  Erdem'in desteğiyle ilk restoranını açar. Aldığı parayı 5 ay gibi bir kısa süre içerisinde Erdem'e geri ödeyen Gökçe, zamanla daha çok bilinmeye başlar. 

2009 yılına kadar tek başına hareket eden Gökçe, 2012 yılından itibaren Doğuş Grubu ortaklığıyla hareket etmeye başlar. Gökçe'nin bugün, yurt dışında da büyük ilgi gören restoranları bulunuyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
15 Yorum Var
 • türbedar 1 hafta önce Şikayet Et
  kasap bir arkadaşımın dediği,,millet, Nusret ten önce kıyma ve kuşbaşı tabirini bilirdi,şimdi herkes antrikot,steak house,lokum,kuzu kafes vs... öğrendi,, kısacası çoğu kimse bu adamı çekemiyor,,MaşaALLAH deyin,haset etmeyin...
  Cevapla
 • Mehmet Peker 1 hafta önce Şikayet Et
  Helal olsun çalışmış başarmış.
  Cevapla
 • Sakarya 2 ay önce Şikayet Et
  Bu adam adam diye bukadar haber oluyorsa bu millet bitmiştir dūnyanin sonunu oturun bekleyi.
  Cevapla
 • Mahmut 2 ay önce Şikayet Et
  ne olduğunu anlamadım ama iyi birşey herhalde.. birde sağ elin verdiğini sol el bilse o iyilik sayılmaz ben bunu bilirim.. bir iyiliği yaptığım vakit bunu ertesi gün hatırlarsam o iyiliği yapmamış sayarım kendimi..
  Cevapla
 • Osman 2 ay önce Şikayet Et
  Banada gelmiş hediye... allah yardımcısı olsun... gariban babası..
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun