Ünlü isimlerden 'Şehit olan Muhammed Mursi' paylaşımları!

18 Haziran 2019, 10:15
Ünlü isimlerden 'Şehit olan Muhammed Mursi' paylaşımları!

Hakkı savunup dinini dünyalığa satmayan Mısır'ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, 3 Temmuz 2013 tarihinde Mısır Silahlı Kuvvetlerinin askeri darbe yapması ile indirilmişti. 6 senedir zindanlara mahkum bırakılan Muhammed Mursi'nin dün akşam mahkeme salonunda bayılarak şehit olduğu öğrenildi. Ünlü isimlerin Muhammed Mursi'nin vefatı ile ilgili paylaşımları ise şöyle oldu:

Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi, mahkeme salonunda fenalaşarak baygınlık geçirdi. Baygınlık sonrasında şehit olduğu haberi verilen Muhammed Mursi'nin vefatının nedeni iddialara göre kalp krizi olduğu öne sürülse de  kesin bir sonuç elde edilemediği için kasten öldürüldüğünü düşünenlerin sayısı fazla. 6 senedir Mısır zindanlarında esir olan Muhammed Mursi, ''Kuran bizim anayasamızdır'' diyerek hakkı savunmuş ve dinini dünyalığa satmamıştı.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Recep tayyip erdoğan ile muhammed mursi

''Şehit olmasının duyulmasıyla birlikte tüm İslam alemi yasa boğuldu. Sosyal medya hesaplarında kendisi için güzel dileklerini ileterek dualar eden kitlede başta siyasi liderler olmak üzere halk arasında oldukça sevilmiş ve benimsenen ünlü isimlerde vardı. 

Mısır'ın demokratik seçimle göreve gelen ilk Cumhurbaşkanı, kardeşim Muhammed Mursi'nin vefat ettiği haberini teessürle öğrendim. 

Tarihin en büyük demokrasi mücadelelerinden birini veren Şehit Muhammed Mursi'ye Allah'tan rahmet diliyorum.''

GAMZE ÖZÇELİK 

Muhammed Mursi

''Kuran bizim anayasamızdır Resul bizim liderimizdir Cihad bizim yolumuzdur Allah yolunda şehit olmak en büyük arzumuzdur Yaptığımız her amelin gayesi Allah içindir! Şehadetin kabul ve makbul olsun! #MuhammedMursi İnna Lillahi ve inna ileyhi raciun.''

DURSUN ALİ ERZİNCANLI

Muhammed mursi kimdir

''Sen özgürdün kardeşim. 
Şimdi daha özgürsün!
Dünya sana zindan olamayacak kadar hürsün!
Bedenin toprağa, ruhun nurlara daldı.
Secdelerinle yükseldin.
Ardında seccaden kaldı.''

#محمد_مرسي 
#MuhammedMursi

BEKİR DEVELİ

bekir develi

''Rabbim rahmetiyle muamele buyursun..
Bağışla bizi cesur adam..''

ESRA ELÖNÜ

esra elönü

''Muhammed Mursinin vefatına üzülen onun son secdesiyle hüzünlenen kardeşlerimizi Rabbim bu topraklardan ayırmasın . Biz hüzün akranıyız..''

İHSAN ŞENOCAK

ihsan şenocak

''Bu Baş Allah'tan Başka Kimsenin Önünde Eğilmez diyen Şehid Muhammed Mursi'ye Selam Olsun!''

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
4 Yorum Var
 • Mahmut 1 yıl önce Şikayet Et
  Cehennem firavun, nemrut ve sisileri bekliyor. Cennet de Mursileri gözlüyor. Zalimler için yaşasın cehennem. Mursi' nin ruhu şad ümmetin başı sağ olsun.
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizden de Şehit Muhammed Mursi'ye binlerce selam olsun, Onu şehit edenlere de lanet olsun. Bir Mursi'nin şehadetiyle milyonlar Mursi'nin gelmesi dileğiyle...
  Cevapla
 • Ömer 1 yıl önce Şikayet Et
  davasını satmayanlardan Erbakan Mursi
  Cevapla
 • bülent 1 yıl önce Şikayet Et
  bundan sonrasını sisi gibi katiller düşünsün
  Cevapla