Rami Malek'den Bond filmindeki "Arapça konuşan terörist" rolüne tepki!

04 Temmuz 2019, 12:07
Rami Malek'den Bond filmindeki "Arapça konuşan terörist" rolüne tepki!

MR. Robot dizisi ile oyunculuğuna hayran bıraktıran Rami Malek, kendisine yapılan yeni projeler için uzun süre düşündüğü söylendi. Malek'in böyle yapmasının nedeni ise dizi ve filmlerde Arapça konuşanların terörist ilan edilmesinden hoşlanmadığından dolayı teklifleri incelediği ortaya çıktı.

Mısır kökenli aktör Rami Malek Hollywood'un "Arapça konuşan terörist" algısına tepki gösterdi. Malek, kendisine gelen yeni Bond filminde rolü tek bir şart ile kabul ettiğini söyledi. Ünlü oyuncu, "Karakter Arapça konuşan veya işlediği suçlara dini gerekçeler gösteren bir terörist olmayacak" şeklinde konuştuğu ortaya çıktı.

rami malek

 "Mr. Robot" dizisinde oynadığı 'Elliot Alderson' rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. 2018 yapımı, Freddie Mercury’nin hayatının anlatıldığı "Bohemian Rhapsody" filminde Mercury’e hayat veren ünlü oyuncu, 91. Oscar ödüllerinde 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülüne laik görüldü. 

rami malek

Çekimleri devam eden Bond filminin kötü adamını canlandıran Malek, rolü kabul etmeden önce filmin yönetmeni Cary Fukunaga ile konuştuğunu söyledi. Canlandırdığı kötü adamın yaptıklarının asla dini gerekçelerle yapmadığına emin olmak istediğini açıklayan Malek, "Çok farklı bir terörist ve büyük bir karakter" olduğunu sözlerine ekledi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar