Kök hücre tedavisine başlayan Mehmet Ali Erbil'den haber var! Son sağlık durumu...

04 Eylül 2020, 11:22
Kök hücre tedavisine başlayan Mehmet Ali Erbil'den haber var! Son sağlık durumu...

Geçtiğimiz ay kök hücre tedavisine başlayan daha sonra eve alınan Mehmet Ali Erbil'ın sağlık durumu hakkında Seda Sayan'dan açıklama geldi.

Haber Global 40 Programına konuk olan Seda Sayan, yakın arkadaşı Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu hakkında açıklamada bulundu. Sayan, sağlık durumunun iyi olduğunu ve eski Erbil olduğunu belirtti. 

Bir süredir evinde tedavi gören Mehmet Ali Erbil, son durumunu yakın dostu sanatçı Ercan Avşar aracılığıyla anlattı. Tedavi sürecenin çok iyi geçtiğini belirten Erbil " Pandemi dolayısıyla evde izole bir şekilde yaşıyorum.Sevenlerimi ve dostlarımı çok özledim" dedi.

KIZI AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

Maslak'ta bulunan özel bir hastanede 2 haftadır kök hücre tedavisi gören sanatçı Mehmet Ali Erbil taburcu oldu. Erbil hakkında açıklama, küçük kızı Yasmin Erbil tarafından yapıldı. Erbil babası hakkında, 'Babamın kök hücre tedavisi bitti. Şu an bağışıklık durumu iyi. Evde izolasyon sürecine başladık. Hemşireyle birlikte odasında kalıyor. Hiçbirimiz odasına giremiyoruz.' ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Erbil ve kızı Yasmin Erbil

ERKEK ASLANA ADINI VERDİ

63 yaşındaki ünlü sunucu ve komedyen Mehmet Ali Erbil, özel bir odada hemşirelerin gözetiminde kök hücre tedavisine başladı. Tedavinin olumlu ilerlediğini belirten doktoru Jan Klod Kayuka "Şu anki süreçte korunuyor. Kök hücre uygulaması başarılı geçti. Şimdi vücudun tepkileri ve değerleri ölçülecek. Toparlayacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu. Ayrıca doktor hastalıktan tamamen kurtulmak için kasların güçlenmesi gerektiğini belirtti. Park Of İstanbul'da keyifli vakit geçiren Mehmet Ali Erbil'in yakın dostu Tolga Yüce, burada doğan bir yavru aslana isminin verilmesini istedi. 

mehmet ali erbilin ismi yavru aslana verildi

30 gün boyunca temiz bir ortamda kalması gereken Mehmet Ali Erbil bu yüzden gözlerden uzak bir tedavi görecek. Ayrıca sağlık durumuna göre tedavi sürecininde uzayabileceği konuşuluyor. 

mehmet ali erbil

KÖK HÜCRE TEDAVİSİNE BAŞLADI!

Kök hücre tedavisine başlayan Mehmet Ali Erbil, saçlarını kazıttı. Bu hali hem hayranlarını hem çevresindekileri korkuttu. Ancak Erbil sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşarak "iyiyim çok Şükür, dualarınız için sonsuz teşekkürler" şeklinde not düştü. 

mehmet ali erbilin paylaşımı

Sinsice ilerleyen Kaçış sendromu hastalığının kesin bir tedavi yöntemi olmadığından Mehmet Ali Erbil'in özel doktoru Jan Klod Kayuka, "Uzun yıllar bu hastalıkla mücadele edenlerin kemik iliğinde değişimler oluyor, bunun için kök hücre tedavisi uygulanıyor. Erbil’e ön testler yapıldı. Yakında yatışı yapılacak ve tedaviye başlanacak" şeklinde konuştu. Ünlü komedyenin halen kaçış sendormu ile boğuştuğunu belirten doktor sözlerine şunları da ekledi: "Tedavi süresi, vücudun vereceği yanıta  göre belli olur."

İŞTE MEHMET ALİ ERBİL'İN SON HALİ

MEHMET ALİ ERBİL AYLAR SONRA İLK KEZ DIŞARI ÇIKTI!

Kaçış sendromu hastalığının nüksetmesinden sonra zorlu bir sağlık döneminden geçen Mehmet Ali Erbil, koronavirüs salgını nedeniyle evden hiç çıkamaz hale geldi. Fizik tedavisi bile evde yapılan ünlü komedyen normalleşmeyle beraber ilk kez dışarı çıktı.

mehmet ali erbil ve burak memişoğlu yemek yerken

Erbil soluğu yakın dostu Burak Memişoğlu'na ait olan Park Of İstanbul'da aldı. Elleriyle hayvanları besleyen Erbil'in sağlıklı görünmesi hayranlarını sevindirdi. Ünlü komdyenin o anlarını ise Park Of İstanbul'un sahibi Burak Memişoğlu sosyal medya hesabında paylaştı. 

1.5 yıldır kaçış sendromu hastalığı sebebiyle tedavi gören sanatçı Mehmet Ali Erbil, yaşadığı zor süreci anlattı. Çocuklarını çok özlediğini dile getiren Erbil, "Haftada iki gün ilaç yüklemesi yapılıyor. Bu işlem 24 saatten fazla sürüyor. Bu süreç beni çok yoruyor. Evde fizik tedavi görüyorum, günlerim çok yorucu geçiyor. Hastane olayı beni çok yoruyor. Keşke hiç servetim olmasaydı da sağlığım olsaydı. Bu süreçte sevenlerim beni hiç yalnız bırakmadı. Aylardır görmediğim çocuklarım ve torunumu çok özledim. Onlara bir kez sarılsam başka bir şey istemiyorum." dedi. 

Geçirdiği kaçış sendromu nedeniyle zor günler yaşayan ve vaktini hep evinde geçiren sanatçı Mehmet Ali Erbil, hayranlarına selam gönderdi. Erbil'in selamını menajeri Stelyo Pipis, “Dinleniyor iki gözümün çiçeği... Görüntülü konuştuk. Hepinize selamı var. " sözleriyle iletti.

mehmet ali erbil ve çocukları

İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Hastalığı sonrası zor günler geçiren Mehmet Ali Erbil, aylar sonra kameralara yansıdı. Tarabya'da bir kuaförde saç ve sakal tıraşı yaptıran Erbil, tekerlekli sandalyede görüntülendi.

KIZ KARDEŞİNDEN AÇIKLAMA

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören sanatçı Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu hakkında, kız kardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil'den açıklama geldi. Erbil, ağabeyi hakkında şu açıklamada bulundu:

"Ağabeyimin durumunu merak ediyorsunuz haklı olarak. Aslında bilgileri saklamıyoruz sadece iki ileri bir geri giden bir süreç olduğu için anlık duyuru yapmadık. 16 aydır ağır bir hastane süreci. Taburcu olsa da ayaktan takibi hep devam etti. 20 yıldır mevcut kaçış sendromu ve düşme ile başlayan olaylar vücudunu çok yıprattı. Bir gün bile ‘ne olacak böyle’ demedi. Şu an yoğun bakımda. Son olay ağır bir kaçış sendromu ile ilgili. Yıpranan organlar daha fazla etkileniyor bu nedenle de hassas bir tedavi gerektiği için yoğun bakımda. Kronik hastalıklarla baş etmek çok zordur. Ne zaman ne gelişeceğini bilemezsiniz. 2+2=4 değildir. Tedavisi sürecek, bekleyeceğiz her zaman yaptığımız gibi dua edeceğiz. Benim başından beri söylediğim şey şudur. Tüm hastalar için Allah en hayırlısını versin. Biz doktor olarak bilimin ışığında ne gerekiyorsa yaparız. Yaşam böyle bir şey hep mutlu hep sağlıklı hep moralli hep enerjik hep refahtan ibaret değil."

4 GÜNDÜR YOĞUN BAKIMDA

Evinde düşüp kaburgasını kıran, ardından kaçış sendromu hastalığının nüksetmesi nedeniyle 234 gün hastanede tedavi gören Mehmet Ali Erbil yeniden hastaneye kaldırıldı. Salı günü gece fenalaşarak hastaneye kaldırılan Mehmet Ali Erbil'in 4 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiği ortaya çıktı. 

MEHMET ALİ ERBİL'İN YAŞADIĞI KAÇIŞ SENDROMUNUN NE OLDUĞUNU öğrenmek için tıklayınız.

MEHMET ALİ ERBİL KİMDİR?

8 Şubat 1957 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Mehmet Ali Erbil, Ankara Devlet Konservatuvar'ının Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Ünlü oyuncu Saadettin Erbil'in oğludur. Oyunculuk hayatına tiyatro ile başlayan Erbil, daha sonra program sunuculuğuyla devam etmiştir. Yeşilçam filmlerinde de rol alan oyuncu, Hababam Sınıfı Güle Güle'de de yer aldı. Uzun yıllar ekranlarda Çarkıfelek programını sundu. "Parmaktan sonra" ifadesi ile hafızalara kazındı. Nadiren görülen Kaçış Sendromu hastalığına yakalanan ünlü komedyen 2 kız ve 1 erkek çocuğu babasıdır. Ünlü komedyen son olarak 2019 yılında hastalığının nüksetmesi nedeniyle bir yıl boyunca yoğun bakımında tedavi gördü. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
139 Yorum Var
 • hamdi 1 ay önce Şikayet Et
  milletin ahlakını bozanlara hakkımı helal etmiyorum ibreti alem için Allah a havale ediyorum.
  Cevapla
 • Kayserili 1 ay önce Şikayet Et
  İnsan bu dünyada yaptığının karşılığını görecektir vede ahiretteki hesapta ayrıca vericektir.
  Cevapla
 • malatya 1 ay önce Şikayet Et
  Fazla çırpınmayın sonunda öleceksiniz. Ne bu hücre felan kendini kandırıyorsun erbil kaçış yok.
  Cevapla
 • bekir iskender 1 ay önce Şikayet Et
  milletin ahlakını bozmada kendisininde payı var.. Allah CC her şeyin en iyisini bilendir..
  Cevapla
 • Vay be.... 1 ay önce Şikayet Et
  Van depreminde "Vanlı Depremzede kızları yedirdik içirdik giydirdik yolluyoruz" diye dalga geçtiği günleri unutmadık....
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun