Kök hücre tedavisine başlayan Mehmet Ali Erbil'in adı yavru aslana verildi

01 Ağustos 2020, 10:47
Kök hücre tedavisine başlayan Mehmet Ali Erbil'in adı yavru aslana verildi

Geçtiğimiz aylarda Çekmeköy de bulunan Park Of İstanbul'u ziyaret eden Mehmet Ali Erbil'in adı bir yavru aslana verildiği ortaya çıktı.

63 yaşındaki ünlü sunucu ve komedyen Mehmet Ali Erbil, özel bir odada hemşirelerin gözetiminde kök hücre tedavisine başladı. Tedavinin olumlu ilerlediğini belirten doktoru Jan Klod Kayuka "Şu anki süreçte korunuyor. Kök hücre uygulaması başarılı geçti. Şimdi vücudun tepkileri ve değerleri ölçülecek. Toparlayacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu. Ayrıca doktor hastalıktan tamamen kurtulmak için kasların güçlenmesi gerektiğini belirtti. Park Of İstanbul'da keyifli vakit geçiren Mehmet Ali Erbil'in yakın dostu Tolga Yüce, burada doğan bir yavru aslana isminin verilmesini istedi. 

mehmet ali erbilin ismi yavru aslana verildi

30 gün boyunca temiz bir ortamda kalması gereken Mehmet Ali Erbil bu yüzden gözlerden uzak bir tedavi görecek. Ayrıca sağlık durumuna göre tedavi sürecininde uzayabileceği konuşuluyor. 

mehmet ali erbil

KÖK HÜCRE TEDAVİSİNE BAŞLADI!

Kök hücre tedavisine başlayan Mehmet Ali Erbil, saçlarını kazıttı. Bu hali hem hayranlarını hem çevresindekileri korkuttu. Ancak Erbil sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşarak "iyiyim çok Şükür, dualarınız için sonsuz teşekkürler" şeklinde not düştü. 

mehmet ali erbilin paylaşımı

Sinsice ilerleyen Kaçış sendromu hastalığının kesin bir tedavi yöntemi olmadığından Mehmet Ali Erbil'in özel doktoru Jan Klod Kayuka, "Uzun yıllar bu hastalıkla mücadele edenlerin kemik iliğinde değişimler oluyor, bunun için kök hücre tedavisi uygulanıyor. Erbil’e ön testler yapıldı. Yakında yatışı yapılacak ve tedaviye başlanacak" şeklinde konuştu. Ünlü komedyenin halen kaçış sendormu ile boğuştuğunu belirten doktor sözlerine şunları da ekledi: "Tedavi süresi, vücudun vereceği yanıta  göre belli olur."

İŞTE MEHMET ALİ ERBİL'İN SON HALİ

MEHMET ALİ ERBİL AYLAR SONRA İLK KEZ DIŞARI ÇIKTI!

Kaçış sendromu hastalığının nüksetmesinden sonra zorlu bir sağlık döneminden geçen Mehmet Ali Erbil, koronavirüs salgını nedeniyle evden hiç çıkamaz hale geldi. Fizik tedavisi bile evde yapılan ünlü komedyen normalleşmeyle beraber ilk kez dışarı çıktı.

mehmet ali erbil ve burak memişoğlu yemek yerken

Erbil soluğu yakın dostu Burak Memişoğlu'na ait olan Park Of İstanbul'da aldı. Elleriyle hayvanları besleyen Erbil'in sağlıklı görünmesi hayranlarını sevindirdi. Ünlü komdyenin o anlarını ise Park Of İstanbul'un sahibi Burak Memişoğlu sosyal medya hesabında paylaştı. 

1.5 yıldır kaçış sendromu hastalığı sebebiyle tedavi gören sanatçı Mehmet Ali Erbil, yaşadığı zor süreci anlattı. Çocuklarını çok özlediğini dile getiren Erbil, "Haftada iki gün ilaç yüklemesi yapılıyor. Bu işlem 24 saatten fazla sürüyor. Bu süreç beni çok yoruyor. Evde fizik tedavi görüyorum, günlerim çok yorucu geçiyor. Hastane olayı beni çok yoruyor. Keşke hiç servetim olmasaydı da sağlığım olsaydı. Bu süreçte sevenlerim beni hiç yalnız bırakmadı. Aylardır görmediğim çocuklarım ve torunumu çok özledim. Onlara bir kez sarılsam başka bir şey istemiyorum." dedi. 

Geçirdiği kaçış sendromu nedeniyle zor günler yaşayan ve vaktini hep evinde geçiren sanatçı Mehmet Ali Erbil, hayranlarına selam gönderdi. Erbil'in selamını menajeri Stelyo Pipis, “Dinleniyor iki gözümün çiçeği... Görüntülü konuştuk. Hepinize selamı var. " sözleriyle iletti.

mehmet ali erbil ve çocukları

İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Hastalığı sonrası zor günler geçiren Mehmet Ali Erbil, aylar sonra kameralara yansıdı. Tarabya'da bir kuaförde saç ve sakal tıraşı yaptıran Erbil, tekerlekli sandalyede görüntülendi.

KIZ KARDEŞİNDEN AÇIKLAMA

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören sanatçı Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu hakkında, kız kardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil'den açıklama geldi. Erbil, ağabeyi hakkında şu açıklamada bulundu:

"Ağabeyimin durumunu merak ediyorsunuz haklı olarak. Aslında bilgileri saklamıyoruz sadece iki ileri bir geri giden bir süreç olduğu için anlık duyuru yapmadık. 16 aydır ağır bir hastane süreci. Taburcu olsa da ayaktan takibi hep devam etti. 20 yıldır mevcut kaçış sendromu ve düşme ile başlayan olaylar vücudunu çok yıprattı. Bir gün bile ‘ne olacak böyle’ demedi. Şu an yoğun bakımda. Son olay ağır bir kaçış sendromu ile ilgili. Yıpranan organlar daha fazla etkileniyor bu nedenle de hassas bir tedavi gerektiği için yoğun bakımda. Kronik hastalıklarla baş etmek çok zordur. Ne zaman ne gelişeceğini bilemezsiniz. 2+2=4 değildir. Tedavisi sürecek, bekleyeceğiz her zaman yaptığımız gibi dua edeceğiz. Benim başından beri söylediğim şey şudur. Tüm hastalar için Allah en hayırlısını versin. Biz doktor olarak bilimin ışığında ne gerekiyorsa yaparız. Yaşam böyle bir şey hep mutlu hep sağlıklı hep moralli hep enerjik hep refahtan ibaret değil."

4 GÜNDÜR YOĞUN BAKIMDA

Evinde düşüp kaburgasını kıran, ardından kaçış sendromu hastalığının nüksetmesi nedeniyle 234 gün hastanede tedavi gören Mehmet Ali Erbil yeniden hastaneye kaldırıldı. Salı günü gece fenalaşarak hastaneye kaldırılan Mehmet Ali Erbil'in 4 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiği ortaya çıktı. 

MEHMET ALİ ERBİL'İN YAŞADIĞI KAÇIŞ SENDROMUNUN NE OLDUĞUNU öğrenmek için tıklayınız.

MEHMET ALİ ERBİL KİMDİR?

8 Şubat 1957 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Mehmet Ali Erbil, Ankara Devlet Konservatuvar'ının Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Ünlü oyuncu Saadettin Erbil'in oğludur. Oyunculuk hayatına tiyatro ile başlayan Erbil, daha sonra program sunuculuğuyla devam etti. Yeşilçam filmlerinde de rol alan oyuncu Hababam Sınıfı Güle Güle'de de yer aldı. Uzun yıllar ekranlarda Çarkıfelek programını sundu. "Parmaktan sonra" ifadesi ile hafızalara kazındı. Nadiren görülen Kaçış Sendromu hastalığına yakalanan ünlü komedyen 3 kız çocuğu babasıdır. Ünlü komedyen son olarak 2019 yılında hastalığının nüksetmesi nedeniyle bir yıl boyunca yoğun bakımında tedavi gördü. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
123 Yorum Var
 • Nazlı 1 hafta önce Şikayet Et
  Geçmiş olsun inşallah iyileşir aramıza katıl ır.
  Cevapla
 • Yasemin 1 hafta önce Şikayet Et
  3 kız babası deuil bi kere . En kick çocuğu Ali Sadi . Erkek
  Cevapla
 • zafer 1 hafta önce Şikayet Et
  Dünya imtihan dünyası.
  Cevapla
 • Greenpeace 1 hafta önce Şikayet Et
  Zina rekoru kırarak tarihe geçen bu zat en son bir genç kızdan gayri meşru çocuk yaparak sonra çocuğu kürtaj ettirerek kızı da eline iki üç kuruş sokuşturup susturmak isteyip kızın feryatlarını anlattığı bir yazı okumuştum işte bu ahlar Erbil'e bonus olarak geri dönüyor o da sürüne sürüne ölüme gidiyor diyebiliriz.
  Cevapla
 • Mustafa 1 hafta önce Şikayet Et
  Ahlaksızlığını pervasızca sergilediğin günleri unuttun galiba. Fazla ayak direme bırak kendini.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun