Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nin 2019-2020 akademik yılı açılış töreninde Acun Ilıcalı ile beraber ilk dersi verdi.

Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ve Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi’nin 2019-2020 akademik yılı açılış törenine sürpriz bir şekilde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Acun Ilıcalı katıldı. Öğrencilerle tek tek ilgilenen Acun Ilıcalı, Alanya’da öğrencilerin yaşadığı sorunları sordu. Bir çok öğrencinin otobüs sorununu dile getirmesi üzerine Acun Ilıcalı konuyu Bakan Çavuşoğlu’na bildirdi. Acun Ilıcalı’yı dinleyen Bakan Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i aradı.Telefonu alan Acun Ilıcalı Başkan Böcek ile telefonda görüştü.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:

Telefonun sesini dışarıya veren Acun Ilıcalı Başkan Böcek’e öğrenci ücretlerinin Antalya’da 1.80 Alanya’da ise 2.25 olduğunu bunun düzeltmesi gerektiğini söyledi.Öğrencilerin ve Acun Ilıcalı’nın isteğini geri çevirmeyen Muhittin Böcek’te bunsan sonra Alanya’da da öğrencilerin 1.80’e otobüse binebileceğini söyledi. Başkan Böcek’ten sözü alan Acun Ilıcalı teşekkür ederek görüşmeyi sonlandırdı. 

Acun Ilıcalı’nın uğraşları sonucu müjdeli haberi alan öğrenciler Ilıcalı’ya teşekkür ettiler.

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN MAGAZİN HABERLERİ

İLİŞKİLİ HABER

Hercai'nin Reyyan'ı Ebru Şahin türkü söyledi! Ağızları açık bıraktı...

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü isimlerden 'Geleceğe Nefes Ol' kampanyasına destek!

İLİŞKİLİ HABER

Salih Kalyoncu Çukur dizisine veda etti!

İLİŞKİLİ HABER

Seda Sayan, Sezen Aksu'nun dizine yattı! İşte yorum yağan o fotoğraf...

İLİŞKİLİ HABER

Ali Sunal'dan babası Kemal Sunal'a duygusal doğum günü mesajı!

BİR YORUM YAPIN 0