Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin mobbingi işe yaramadı! Mehmet Özgür davayı kazandı...

22 Kasım 2020, 12:21
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin mobbingi işe yaramadı! Mehmet Özgür davayı kazandı...

31 Mart seçimleri sonucu Antalya Büyükşehir Belediye başkanlığı CHP'den Muhittin Böcek geçti. Böcek, göreve geldiği ilk gün şehir tiyatrolarındaki oyuncuların işini fes etmek olmuştu. Aralarında Şehir Tiyatrosunda genel Sanat yönetmenliği yapan Mehmet Özgür de yer almıştı. Mehmet Özgür, bunun üzerine yerel mahkemeye başvurarak görevinin iade edilmesini istedi. Özgür davayı kazandı.

2019 yılında 31 Mart'ta gerçekleşen Türkiye yerel seçimlerinde Antalya Belediyesi CHP yönetimine geçti. Başkan olarak gelen Muhittin Böcek, yeni yönetiminde Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında görev yapan 48 oyuncuyu neden göstermeden işten çıkarmıştı. Sabah'ın haberine göre; kalan diğer oyunculara ise mobbing yapıldığı iddia edilmişti.

sabah gazetesinin günaydın ekinde gündeme gelen haber

Şehir Tiyatrolarında yayın yönetmenliği yapan Mehmet Özgür'de bu olaydan nasibini almış ve işinden olmuştu. Ancak Özgür, yerel mahkemeye başvurarak yapılan haksızlıkla ilgili dava açtı.

mehmet özgür davayı kazndı

Görev iadesi için açtığı davayı kazanan Mehmet Özgür, aynı zamanda diğer işten çıkarılan oyuncularında işe alınmasını istedi. Maaşından feragat edip gerekirse diğer oyunculara maaşlarının verilmesini talep eden Mehmet Özgür, yaptığı hareketle alkış topladı. 

MEHMET ÖZGÜR VE EKİPİ İŞTEN ÇIKARILDI!

CHP yönetimine geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi, yapılan Altın Portakal Film Festivali'nde bir skandala imza atmıştı. Halen festival konuşuluyorken Belediye yeni bir skandal daha imza attı. Bünyesinde olan şehir tiyatrolarındaki 48 oyuncu artı genel yayın yönetmenliği yapan Mehmet Özgür'ü işten çıkardı.

mehmet özgür

ENGİN ALKAN KONUŞMUŞTU!

Belediye'nin ilk icraatleri arasında yer alan bu olay ünlüler camiasında büyük yankı uyandırdı. Sabah gazetesi köşe yazarı Tuba Kalçık yönetmen Engin Alkan'la bu konu üzerinden telefonla görüştü.

engin alkan

Kalçık o görüşmeyi köşesine taşıdı. Köşe yazarına konuşan Alkan, "Bu kadar başarılı ve sistemi oturmuş bir tiyatroya neden müdahale edilir anlamak mümkün değil gerçekten. Antalya Şehir Tiyatrosu'na çok büyük katkıları olan ve çok da başarılı olan Mehmet Özgür'ü adeta bahane üreterek görevden aldılar. Sanat yönetmenliği yapması için beş yıllık bir tiyatro deneyimi olması gerekiyormuş diye bir gerekçe ürettiler. Mehmet Özgür beş yıldan daha fazla bir süre tiyatroda görev yaptı" şeklinde bu olaya herkesin tepki göstermesi gerektiğini vurguladı.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
10 Yorum Var
 • SELDUR 5 ay önce Şikayet Et
  Sanata sanatçıya sahip çıkan CHP ilk icraat sanatçıları atmak
  Cevapla
 • Malatyalı 5 ay önce Şikayet Et
  Helal üstadım sana yakışır
  Cevapla
 • ismet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlara rakı muhabbeti yapacak adam lazım. İnançlıların duruşu, vakarı ve milli oluşları da hiç çekilmiyor hani.
  Cevapla
 • ccey 1 yıl önce Şikayet Et
  hala anlamadınızmı Türkiyede Türk insanının manevi değerlerini anlatan maneviyat yönünü güçlendiren gelenek göreneklerini hatırlatan tarihini doğru yansıtmak adına geçmiş gerçek kahramanların adının günlük hayatta hatırlanmasını istemeyen bir zihniyete sahipler, yıllarca komedi adına medenilik adına hırsızlığı hakareti küfürüön plana çıkararak milletin maneviyatını ahlakını dini değerlerini hiçe sayıp ayaklar altına almadılar mı bugün o filmlerde oynayanlarda dahil bir çoğu devlete millete cahil koyun beş para etmez yakıştırması yapmadı ne yi kimden ne bekliyorsunuz...
  Cevapla
 • Hak 5 ay önce Şikayet Et
  Süper tesbit
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  bu zihniyet bu icraaat sonuç normal.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun