Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, ekonomik sıkıntılar nedeniyle intihar ettiği belirtilen üniversite öğrencisi Sibel Ünli'nin ölümüne isyan etmiş ve bu ölümden dolayı devleti suçlamıştı. Şarkıcı Yusuf Güney'den Gökbakar'a ders niteliğince bir cevap geldi.

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, ekonomik sorunlar sebebiyle intihar ettiği belirtilen İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi olan Sibel Ünli'nin ölümünü gündemine taşımıştı. Gökbakar, olayla ilgili, 'Öyle bir ülkede yaşıyordu ki Sibel, kişi başı gelir 8 bin dolardı ama Sibel yaşamaya değer bulamadı. 1 lirası vardı çünkü yemek kartında. Pardon 1 lira 45 kuruş... Çok üzgünüm Sibel... Seni doyuramadı, okutamadı ve yaşatamadı bu devlet. Nur içinde yat.' ifadelerini kullanmıştı.

sibel ünli haberleri

Şarkıcı Yusuf Güney, bu ifadelere sert sözlerle karşılık verdi. Güney, 'Her durumda devletimize muhalif olup hakaret edeceğinize siz ve sizin gibiler kazandığı milyonlardan biraz da olsa Sibel ve Sibel gibi ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımda bulunsaydı, her şeyi devletten beklemeseydi ne güzel olurdu. Daha düne kadar sinema yasasının çıkması için içeride kalan milyonlarca alacağınız için el pençe divan olmuştunuz. Cumhurbaşkanımız karşısında ki paylaştım fotoğraflarınızı Çıkar ve menfaat tablosu gururla sunar!! Alacağınızı aldınız milyonlarca lirayı cebinize koydunuz tek bir ricanızla soruyorum? Ne ara kötü Devlet verip veriştiriyosunuz? Siz ve sizin gibilerden ricam şudur sokağa inin halka karışın sosyal medyadan konuşmak muhalif olmak sizin gibi değerli sanatçılarımıza yakışmıyor. Devletin eksikleri yetişemediği durumlar yetersiz kaldığı olaylar olabilir hatta alınan yanlış kararlar bile olabilir destek olup çözüm üretin üretelim her defasında köstek olup muhalif olmayalım bu hepimizin vatandaşlık görevidir saygılar..” ifadelerini kullandı.

SİBEL ÜNLİ'NİN AİLESİNDEN ŞAHAN GÖKBAKAR'I YALANLAYAN AÇIKLAMA

sibel ünli

Sibel Ünli'nin ailesi, sosyal medyada çıkan haberleri yalanlayan bir açıklama yaptı. Baba Ünli, "Yalan, Allah'a çok şükür bizim her şeyimiz var. Hiçbir sıkıntımız yok, devlet de yardım ediyor çok şükür, burs da var. Böyle bir şey yakışmıyor. Devleti kötülemek için böyle yapıyorlar." dedi. 

Aile, çıkan tüm asılsız haberlerle ilgili bir açıklama metni yayımladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Öncelikle bizimle acımızı paylaşan taziyemize gelen veya gelemeyen tüm insanlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Ailemizin yaşadığı bu elim hadisenin ulusal gündemde ve sosyal medyada fütursuzca kullanılması bizi derinden üzmüştür. Bu açıklamayı geç yapabildik çünkü acımızı yaşıyorduk. Bugün bizi bu acı günümüzde bu açıklamayı yapmak zorunda bıraktılar. Bildiğimiz gerçekleri anlatmak için, yanlış ve art niyetli paylaşımlara mani olmak için, intihar gibi bir elim hadisenin yüceltilmesine ve özendirilmesine engel olmak için bu basın açıklamasını, taziyemizin hala devam ettiği bu acı günde de olsa, halka açıklama zorunluluğu meydana getirmiştir. Kardeşim merhume Sibel Ünli yaklaşık bir yaşında geçirdiği ağır bir ateşli hastalık sonrası günlerce hastaneye yatırılmıştır. Bu hastalık sonrası tekrarlanan sara (epilepsi) krizlerini farklı zamanlarda yaşamış ve kendisi bu hastalığı sonrası antiepileptik tedaviler almıştır. Ergenliğe girmeye başladığı süreçten itibaren çeşitli duygu durum bozuklukları yaşamıştır. Kardeşimiz bu durumdan dolayı psikiyatri doktorlarına götürülmüştür. Kardeşimizin çeşitli tedaviler alması sağlanmıştır. Buna rağmen son üç yıldır birden fazla olan başarısız intihar girişimlerinde bulunmuştur. İntihar girişimlerinden sonra 'major(ağır) depresyon' tanısıyla iki defa Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları servisine yatırılmıştır. Önerilen tedavileri hastane dışında da sürdürmesi için ailesi ve yakın arkadaşları tarafından destek kendisine olunmuştur. Düzenli olarak psikolog ile görüşmesine olanak sağlanmıştır."

"Tüm bunlara rağmen ailecek yaşadığımız sosyoekonomik durum ve kardeşimizin sosyal ağlarda maruz kaldığı siber zorbalık, kardeşimizin duyarlı ve hassas kişilik yapısı kendisinin yaşama azmini bitirmiştir. Yüzme bilmeyen kardeşim 3 Ocak 2020 Perşembe gecesi Fatih ilçesi Samatya Sahili'nde denize atlayarak yaşamına son vermiştir. Ailemiz geçmişte yaşadığı sosyoekonomik sorunlar yüzünden İstanbul Valiliği, Güngören Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine başvurmuş , kanunun uygun gördüğü ayni ve nakdi yardım almıştır. Okuyan kardeşlerime öğrenci yardımı verilmiştir. Ailemiz Sosyal Yardım Kartı almıştır. Dini bayramlarda gıda yardımı almıştır. Kardeşimiz Aydin Ünli Bu sonbaharda tıp doktoru olarak Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanması gerçekleşmiştir, ailemizin maddi olanakları iyileşmiştir. Bu yüzden bize yapılan yardımların bizden daha muhtaç durumdaki ailelere verilmesi için bu kurumlardan yardım almayı bıraktık. Son olarak yüce devletimizden ailemizin bu sosyal travmalardan sonra yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelmesi psikiyatrik destek almayı saygıyla talep ediyoruz."

İLİŞKİLİ HABER

Gösterisi olan Cem Yılmaz'ı kapıda ambulans bekledi!

BİR YORUM YAPIN 36

uCube 2 yıl önce

Yusuf'a hak verdim... Dışarıda onca Sibeller var hangisine dönüp al şunu diyorsunuz. Ah ah.

Toplam 1 beğeni

ercan 2 yıl önce

izlemeyin bunları yok olur giderler

Toplam 2 beğeni

kadir 2 yıl önce

sahan gibiler deve kusundan zerre farki olmayanlar kafalarini topraga gomup sadece kendi ideolojilerini gercek digerlerini sahte sanirlar asil kendi ideolojileri bir insanin yazdigi sahte bir ideoloji ne rusyada ne de cinde o ideolojiler yasatilamadi daha kotu oldu sadece ideoloji ugruna farkliliklar katledildi hala da katlediliyor dogu turkistan da hala mao nun sapik ideolojisini yasatmak icin insanlari katlediyorlar dine imana saldiriyorlar.

Toplam 1 beğeni

ARZU 2 yıl önce

sanırım yediğin ekmekler beyninde ödem yaptı şahancım.lüx lokantalarda fazladan yediğin yemeklerle birkaç aile aylık mutfak masrafını karşılar.

Toplam 1 beğeni

Aydın Gündüz 2 yıl önce

Acaba ne kadar zekat vermiş bu artist.Pardon! Zekat nedir bilir mi acaba?

Toplam 1 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun