Uğur Işılak'tan Ayasofya paylaşımı: 'Sultan'ın ruhu şad olsun...'

11 Temmuz 2020, 09:29
Uğur Işılak'tan Ayasofya paylaşımı: 'Sultan'ın ruhu şad olsun...'

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 86 yıl önce alınan Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilerek ibadete açılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı, TBMM'de okundu. Sanatçı Uğur Işılak da, alınan bu kararın ardından sosyal medya hesabından mutluluğunu dile getiren paylaşımlarda bulundu.

Ünlü sanatçı Uğur Işılak, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasıyla yaşanan büyük sevince ortak oldu. Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan sanatçı, 'Olması gereken olmuştur. Sultan Fatih’in ruhu şâd olsun...' ve 'Bir kez daha anladık ki, yürekli ve kararlı olana lider deniyor. Allah sizden razı olsun.' mesajlarını paylaştı ve mesajlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi Twitter hesabını da etiketledi.

Işılak, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Cuma hutbesi sırasında Kur'an'ı Kerim'den okuduğu ayetlerle ilgili olarak Ankara Barosu ve bazı çevrelerden gelen mesnetsiz ve çirkin söylemlere, Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi. Ünlü sanatçı, Prof. Dr. Ali Erbaş'a destek olarak açılan 'Ali Erbaş Yalnız Değildir' başlığını kullanarak şu açıklamalarda bulundu:

'Cümle âlem biliyor ki, sizin derdiniz Ali Erbaş Beyefendi değil, sizin asıl derdiniz yıllardır içinize sindiremediğiniz İslam iledir. Unutmayın ki, o manevi değerler uğruna şehit olan milyonların armağan ettiği vatan topraklarında nefes alıp veriyorsunuz.'

'“Sesi çağlar öncesinden gelen” diyerek Kur’an’ı aşağılayan Ankara Barosu! Emirleri çağlar evveline dayanmayan bir din mi var? Kitapsız olabilirsiniz, ancak bir kitaba inanan insanlara, hukuk gereği saygı duyacaksınız. Duyamıyorsanız hesap vereceksiniz.'

'Acı olan ne biliyor musun? Müslüman olduğunu söyleyenlere karşı Kur’an’ı savunmak...'

ORUÇLA İLGİLİ AKIL VERMEYE ÇALIŞANLARA SERT YANIT!

Ünlü sanatçı Uğur Işılak, 24 Nisan Cuma günü ilk iftarı eda edeceğimiz mübarek Ramazan-ı Şerif ayı ve oruçla ilgili akıl ve fetva vermeye kalkanlara, Twitter hesabı üzerinden sert bir yanıt verdi.

Işılak paylaşımında, 'Oruç tutanlar, oruç tutacağı ve tutamayacağı zamanı bilir, herkes rahat olsun. Oruçla işi olmadığı halde, oruç tutanlara akıl ve fetva vermeyi kendine vazife addedenlerin sesi hayli yüksek çıkıyor yine... Düşün şu milletin yakasından. Mide bulandırmayın başka ihsan istemez.' ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE'Yİ KARALAMAYA ÇALIŞANLARA TOKAT GİBİ YANIT

Ünlü sanatçı Uğur Işılak, Twitter hesabından bir açıklamada bulundu. Işılak, ülkemizde ters giden bir durum olduğunda hemen kaçmaya çalışan ve her defasında kötüleme çabası içine girenlere değindi.

Işılak tweetinde, 'Ülkede ters giden bir şey olduğunda tası tarağı toplayıp yurtdışına kaçma planları yapanlardan ses çıkmıyor bu aralar. Kıble belledikleri ülkelerin bir kriz durumunda hal-i pürmelalini görüyorlar tabii. Hülasa: Bu vatan ana gibidir. Anlamak için evlat olmak gerek.' ifadelerine yer verdi.

DEVLETİNE HAİNLİK YAPANLARA TOKAT GİBİ CEVAP

Türk Halk Müziği sanatçısı Uğur Işılak, sosyal medya hesabı üzerinden devletine ve milletine karşı hainlik yapanlara, düşman olanlara karşı sert ifadeler kullandı. Işılak, 4 bin üzeri retweet alan tweetinde, 'Eylemciler polis aracını ateşe verir, eylemciden yana olursunuz. Bebek katili Pkk’dan hesap sorulur, insan haklarından dem vurursunuz. Ordumuz yedi düvelle savaşır, devlet yara alsın diye şehit sayısının artmasını beklersiniz. Siz ne kalitesiz, ne çirkef insanlarsınız böyle...' ifadelerine yer verdi.

MEHMETÇİK İÇİN TÜRKÜ BESTELEDİ

Ünlü sanatçı, İdlip operasyonunda görev alan Mehmetçiklerimiz için bir türkü besteledi. Gelmezsem Eğer adlı türkünün aynı zamanda söz yazarı da olan Işılak, türküsünün klibini yayımladı.

İŞTE O KLİP;

 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
80 Yorum Var
 • Aydın 4 hafta önce Şikayet Et
  Gönül dostu bir sanatçısın dualarımız seninle
  Cevapla
 • Uğur 4 hafta önce Şikayet Et
  Adamsın uğur Abi..Seviyoruz seni..
  Cevapla
 • Sivas lı Şükrü 4 hafta önce Şikayet Et
  Atın iyisine doru yiğidin iyisine deli derler
  Cevapla
 • İsimsiz 4 hafta önce Şikayet Et
  Harbiden adam gibi adam Allah din düşmanlarını bildiği gibi yapsın vatan hainlerine fırsat vermesin
  Cevapla
 • Anlıyana 4 hafta önce Şikayet Et
  Çalarsın çalgını sallarsın şarkıları alırsın maaşını....
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun