Ebru Şallı'dan Pars'la ilgili yürekleri burkan paylaşım

06 Haziran 2020, 10:58
Ebru Şallı'dan Pars'la ilgili yürekleri burkan paylaşım

Ünlü manken Ebru Şallı, vefat eden oğlu Pars'ın acısını bir türlü dindiremiyor. Büyük oğlu Beren ve eşi Uğur Akkuş'tan büyük destek gören Şallı, acılarını biraz da olsa unutabilmek için İstanbul'u terk etme kararı aldı. Ünlü manken, vefat eden oğlu Pars için mevlüd okuttu. Sosyal medyadan paylaşımlarda da bulunan Şallı, oğluyla çekilmiş bir fotoğrafını duygu yüklü sözlerle paylaştı.

Ebru Şallı, vefat eden oğlu Pars için hep sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunuyor. Üzüntüsünü defaatle dile getiren Şallı, Instagram'ın hikayeler kısmında oğlunun bebeklik halini paylaşan Şallı, 'Bu melekle yaşamak bana nasip oldu.' notunu fotoğraf üzerine ekledi.

Oğlunun vefatından sonra zor günler geçirmeye başlayan manken Ebru Şallı, Instagram hesabından oğlu Pars ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Şallı paylaşımına, 'Mutfaklar bomboş artık. ‘Dünle beraber gitti cancağızım, ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım’. (Rumi) Ponçiğim istediğini yerine getireceğim. Bugün biraz idare edin beni, böyleyim.' notunu ekledi.

Pars'ın vefatının üzerinden 40 gün geçti. Acılı anne Ebru Şallı, oğlunun vefatının 40'ı sebebiyle evinde Kur'an-ı Kerim okuttu. Mevlüd'e yalnızca Şallı'nın ailesi katıldı. Oğlu Pars Tan'ı kaybettikten sonra zor günler geçirmeye başlayan Ebru Şallı, günlerini büyük çocuğu Beren ile eşi Uğur Akkuş'un desteğiyle geçiriyor. 16 yaşında bir çocuğu da bulunan Şallı'nın sık sık ağlama krizlerine girdiği belirtiliyor. Acılarını birazcık unutmak isteyen Şallı'nın, yakın zamanda İstanbul'dan ayrılacağı ve teknesiyle uzaklara açılacağı öğrenildi. 

Oğlu Pars'ın vefatından sonra zor günler yaşamaya başlayan manken Ebru Şallı, Ramazan Bayramı için uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde, oğlu Pars Tan'ın mezarını ziyaret edebilmek için yetkili makamlara izin başvurusunda bulunmuştu. 

MEZARA GELEN KÖPEĞİ SAHİPLENDİ

Vefat eden oğlu Pars'ın mezarını her gün ziyaret eden ünlü manken Ebru Şallı, gelişinde bir başka ziyaretçiyi fark etti. Sahibi olmayan bir köpek sürekli Pars Tan'ın mezarlığına geliyordu. Şallı, oğlu Pars'ın mezarına sürekli gelip o'na sanki arkadaşlık eden bu köpeğe karşı kayıtsız kalamadı. Ünlü manken, köpeği sahiplenme kararı aldı.

 

On yaşındaki oğlu Pars Tan'ı kaybettikten sonra zor günler geçirmeye başlayan manken Ebru Şallı, yaşadığı duyguları ünlü röportör Ayşe Arman'a  anlattı. Zor günler geçirdiğini ifade eden Şallı, 'Geceleri dişlerimi sıkıyor muşum, dişlerim çatladı. Gözümün üstünde kist çıktı, ameliyat oldum. Birileri, içime atmış gibi. Üzerinde alevler olan bir top. Oradan oraya çarpıyor içimde. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ömür boyu da yakacak...' dedi.

'Biz iki yıl çektik bu hastalığı, hastanede yaşıyor gibiydik. Son üç ayımız kötüydü. Ama hastane sürecinde çok güzel günlerimiz de oldu. Şimdi de sanki hala orada, sanki gidip görebilirim… Oysa Ponçik, Zekeriyaköy’de bir mezarlıkta… Toprağın altında… Mezar taşında, 10 yaşındaki oğlumun adını gördüğümde inanamıyorum… 10 yaş nedir ki?! Küçücüktü daha… Daha önünde yaşayacağı bir hayat vardı… Doyamadım oğluma… Hiçbirimiz doyamadık… Artık hastanede ve hayatta olmadığını ancak mezarlıktayken idrak edebiliyorum… Ama normal değil mi?' diyen Şallı, oğlunun ölümünü kabullenmek konusunda halen zorluk yaşadığını dile getirdi.

Bu süreçte duygusal olarak yaşadıklarını da anlatan Şallı, 'Çok yeni daha. Kafam gidip geliyor. Durup dururken ağlamaya başlıyorum mesela. Kabullenme sürecindeyim belki de. Gerçi iki yıldır acı çekiyordum. Yansıtmamaya çalışsam da gerçek bu…Benim iki oğlum var. Beren’in de bana ihtiyacı vardı. Ama en çok Ponçik’in. O, çok zor bir hastalıkla mücadele ederken, ben aşırı duygusal anne olamazdım.' ifadelerini kullandı.

ANNELER GÜNÜ PAYLAŞIMI

Şallı, Anneler Günü dolayısıyla bir paylaşımda bulundu. Şallı paylaşımında, 'Yeryüzündeki tüm annelerin Anneler Günü kutlu, mutlu olsun. Annelerimin ellerinden öperim. Bugün yanımda olduğunu hissettiren tüm annelerin gözlerinden öperim. Ponçik hep benimle hiç ayrılmayacak... Sadece 9 yıl canlı bir meleğin yaşadığına şahit oldum, yaşamaya devam edecek.' ifadelerine yer verdi.

Son olarak 23 Nisan’da, Pars’la birlikte çekilmiş eski bir televizyon programının görüntülerini takipçileriyle paylaşan Ebru Şallı, birkaç hafta sonra yeni bir paylaşımda bulundu. Sosyal medyada uzun süre konuşulan, yavrusunu hastaneye getiren anne kedi haberinin fotoğraflarını Instagram hesabının hikaye bölümünden paylaşan acılı anne bu karelerden birinin üzerine yazdığı “Anne kedi bir ömür de yaşardı hastanede” satırlarıyla sevenlerinin gözlerini doldurdu.

Dokuz yaşındaki oğlu Pars Tan'ı kaybettikten sonra zor günler geçirmeye başlayan eski manken Ebru Şallı, halen kendisine gelen taziyelere dönemiyor. Yalnız kalmak istediğini belirten Şallı'nın, sadece oğlunun anılarıyla baş başa kalmak istediği öğrenildi. Acılı anneye en büyük desteği, eşi Uğur Akkuş veriyor.

23 NİSAN PAYLAŞIMI!

Lenfoma hastalığı nedeniyle vefat eden oğlu Pars'ı toprağa veren Ebru Şallı, Instagram hesabı üzerinden oğlu Pars ile bir 23 Nisan yayınında çekilmiş olan görüntülerini paylaştı.

Ünlü şarkıcı ve magazin yorumcusu Onur Akay, geçtiğimiz günlerde Lenfoma hastalığı sebebiyle hayatını kaybeden Pars Tan hakkında açıklamalarda bulundu. Akay,küçük Pars'ın koronavirüs önlemleri sebebiyle aile kabristanına defnedilemediğini, 1 yıl  sonra Kilyos Mezarlığı'ndan Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedileceğini söyledi. 

OĞLUNUN MEZARINA BİLEKLİK BIRAKTI

Manken Ebru Şallı, geçtiğimiz günlerde toprağa verdiği oğlu Pars'ı ziyaret etti. Şallı, evladının mezarına bir demet çiçek ve bir bileklik bıraktı. Bilekliğin üzerindeki sembol ve 45 sayısı da dikkat çekti.

Oğlu Pars'ı Lenfoma hastalığı sebebiyle kaybeden acılı anne Ebru Şallı'dan, günler sonra ilk açıklama geldi. Oğlunun kendisi için hazırladığı, üzerinde anniş yazan bilekliği takan ve bebeklik fotoğrafının önünde bir hikaye paylaşımı yapan Şallı, paylaşımın üzerinde, 'Ben hep yine annişinim senin. Ponçiğim benimlesin hep.' mesajını paylaştı.

Lenfoma hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden küçük Pars, ailesini olduğu kadar tüm Türkiye'yi de yasa boğdu. Anne Ebru Şallı sessizliğini korurken ilk açıklama, baba Harun Tan'dan geldi. Tan, sosyal medya hesabında sitem dolu bir açıklama paylaştı.

Cenaze anında eski eşi Ebru Şallı'yı, kendisini ve çocuklarını fotoğraflamaya çalışan gazetecilere sinirlenen Tan, “Tabuttan çıkıp mezara giren bir bebeği çekmenin, göstermenin kime ne faydası olabilir ki ya da acılı anne, babanın, kardeşlerin gözyaşlarını çekmenin. Bence yaptığınız şeyden utanın çünkü leşe üşüşen kargalar gibisiniz.“ mesajını paylaştı.

KERİMCAN KAMAL'DAN SOSYAL MEDYA TEPKİSİ

Ünlü yazar ve gazeteci, oyuncu Doğa Rutkay Kamal'ın eşi Kerimcan Kamal, sosyal medya üzerinde Ebru Şallı ve Pars hakkında yazılanlara karşılık verdi. Kamal, "Twitter'de kesinlikle nefret suçu diye bir şey olmalı. Kimliği gizli ruh hastalarının kustukları kini ödüllendiren bir mecra kendini ifade özgürlüğü ile tanımlayamaz." ifadelerini kullandı.

PARS'IN MEZAR TAŞI GÖZYAŞLARINA BOĞDU

Ünlü manken Ebru Şallı'nın yaklaşık 1 yıldır lenfoma hastalığı nedeniyle tedavi gören 8 yaşındaki oğlu Pars'tan acı bir haber geldi. Hastanede tedavi gören Pars'ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Yaklaşık bir yıldır lenfoma tedavisi gören minik Pars, Cuma günü öğle vakti düzenlenen cenaze töreninin ardından Kilyos Mezarlığında defnedildi. Ebru Şallı'nın oğlunun mezar taşındaki detay ise görenleri duygulandırdı. Şallı, oğlunun mezar taşına kalpler çizerken, "Ponçik sen benimlesin" yazdırdı.

Haziran ayında bir televizyon programına konuk olan Ebru Şallı, oğlunun hastalığı için şunları söylemişti: “Pars'ı halsizlik ve kemik ağrıları nedeniyle doktora götürdük. Yapılan tetkiklerin hemen ardından tedavi süreci başladı. Hastalık nedeniyle Pars'ın eğitimine de ara verdik. Son bir yıldır ailece hastalıkla mücadele ediyoruz; ancak şu an Pars'ın durumu daha iyi.”

Lenfoma hastalığı, vücuttaki akyuvarlardan birinin genetik kodunda bir mutasyonun oluşması sonucunda ortaya çıkan bir kanser türüdür.

Şallı'nın, 2. eşi Harun Tan ile evliliğinden olan vefat eden oğlu Pars dışında, bir çocuğu da bulunuyor. Küçük Pars, bugün öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Kilyos mezarlığına defnedildi.

TIKLA OKU: LENFOMA KANSERİ NEDİR? BELİRTİLERİ NELERDİR?

Geçtiğimiz yıl bir televizyon programına konuk olan Şallı, oğlu Pars'ın Lenfoma tedavisi gördüğünü açıklamıştı. Şallı, oğlunun halsizlik ve kemik ağrıları şikayeti olduğu için doktora götürdüklerini belirtip, 'Yapılan tetkiklerin hemen ardından tedavi süreci başladı. Hastalık nedeniyle Pars'ın eğitimine de ara verdik. Son bir yıldır ailece hastalıkla mücadele ediyoruz.' ifadelerini kullanmıştı.

ÜNLÜ İSİMLERDEN BAŞSAĞLIĞI

Gamze Özçelik'ten oğlunu kaybeden Ebru Şallı'ya "Bu fani dünyada yaşabilecek en büyük acı..
Allah yar ve yardımcın olsun"

SEDA SAYAN

Çok üzgünüm çok ne diyeceğimi bilemiyorum Pars nurlar içinde uyu... Allah'ım sana sabır metanet versin

FAHRİYE EVCEN- BURAK ÖZÇİVİT

Tarifi mümkün olmayan bir acı... Sevgili Ebru ve Harun'a en derin duygularımızla başsağlığı diliyoruz. Seni de o kelebek kalbinden öpüyoruz Pars...

ÇAĞLA ŞIKEL

Söyleyecek söz yok. Çok üzgünüm çok. Ebrum, sabırlar diliyorum.

ALİŞAN

İnanılmaz üzüldüm. Söyleyecek söz yok. Allah'ım annesine ve babasına sabırlar versin. Başınız sağ olsun.

SİNAN AKÇIL

SEREN SERENGİL

'Dünyanın en büyük mutluluğuna erişen bir annenin, dünyanın en büyük acısını kalbim acıyarak öğrendim...Gözyaşlarımı tutamıyorum çünkü Pars'a düşkünlüğünü, o'na olan özenini sevgisini gözlerimle gördüm. Allah sana sabır versin, Harun'a sabır versin. Dayanacak güç versin. Pars'ın cennette huzurla uyusun, çok ama çok üzgünüm.'

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
93 Yorum Var
 • Bir Aňne 3 gün önce Şikayet Et
  Acını sanki içimde cigerimde hissettim ..umarım Allah yüreğindeki acının bir nebze olsun hafiflemesi için sana bir yol gösterir ve bu aciya su serpmenin bir yolunu bulursun..hepimiz Allah'ta n geldik ve yine ona döneceğiz..
  Cevapla
 • Zafer 3 gün önce Şikayet Et
  Ebru Şallınin sağlam bir şekilde ahirete inancının ruhuna kabullendirilmesi lazım eger ölümün ardindan cennette sana şefaatçi olarak tekrar kucağına evladin olarak verilecek çalış ahiret için sende onun yanina git o su an senin ahiret için calismani istiyir ta ki ölümünün ardindan hep beraber cennette tekrar ebedi olarak yaşayın diyerek cennette ki ebedi beraberliğin olacağını birileri anlatsın diyem de lakin kim anlatacak ki kim ona cenneti gosterecek kim o anneye cenneti hissettirip evladının acısını cennette tekrar beraber olacaksinix diyerek ümide çevirecek ki
  Cevapla
 • Hanife 3 gün önce Şikayet Et
  Ben çok üzüldüm ya sesle ağladim bende evlat hasretliği çektiğim için
  Cevapla
 • Serkan 3 gün önce Şikayet Et
  Allah sabır versin. İnşaallah hidayete erer ve cennette çocuğuyla beraber olur
  Cevapla
 • Bir insan 3 gün önce Şikayet Et
  Tanımadığımız halde çok üzüldük
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun