Savaşçı dizisinin setinde isyan! Çalışanlar paralarını alamıyor mu?

25 Nisan 2020, 10:52
Savaşçı dizisinin setinde isyan! Çalışanlar paralarını alamıyor mu?

Dört sezonu geride bırakan, gün birincisi asker temalı dizi Savaşçı'da kriz çıktı! Set çalışanları, sosyal medya üzerinden başlattıkları etiketle paralarını alamadıklarını belirtip bu zorlu süreçte kendilerine destek çıkılmasını istediler. Dizinin başrolünde Berk Oktay, Murat Serezli, Sarp Levendoğlu ve Gaye Turgut Evin yer alıyor.

Kılıç Timi adlı askeri bir timin hikayesini anlatan ve yayınlandığı her akşam gün birincisi olma başarısı gösteren Savaşçı dizisi de, Koronavirüs salgını nedeniyle sete ara vermişti. Bu süreçte set çalışanları tarafından sosyal medyada bir kampanya başlatıldı. Savaşçı Ekibi Hakkını Arıyor başlığıyla yapılan paylaşımlarda set çalışanları, paralarını alamadıklarını iddia ettiler.

Set ekibinden yapılan açıklamada, “Bizler dizilerde seyrettiğiniz kahramanların, saçını makyajını yapan, kostümlerini tasarlayan, repliklerini hatırlatan, en iyi açıyı yakalamaya çalışan, yaptığı işi layıkıyla yapan emekçileriz... Yaptığımız işin hakkını verdik, hakkımızı istiyoruz. Bu zor günlerde emekçileri parasız bırakıp hiçbir ödeme sözünü yerine getirmemiştir. Açız ve borç içindeyiz. Bu ayıp bizim değil." ifadeleri yer aldı.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
4 Yorum Var
 • Kardes 7 ay önce Şikayet Et
  Kardeş sizin paralar sözcü halk tv korkusuz portakalın aylık 300 bin maaş . Bence zaten Fox ta yanlış yerdesiniz. Fox Türkiye düşmanı programlar yapar. Bence siz türk askerini olumlu gösterdiğiniz için CHP ve canan dan talimat gelmiştir paralarını vermeyin diziyi bitirin diye.
  Cevapla
 • Osman 7 ay önce Şikayet Et
  Portakal yardım eder durumu iyi paso sıkıyor.
  Cevapla
 • Ibrahim keskin 7 ay önce Şikayet Et
  Portakal olaya el koysun.
  Cevapla
 • Murat 7 ay önce Şikayet Et
  Oyunculara bak
  Cevapla