Geçtiğimiz günlerde 75 yaşına giren Türkan Şoray'ın doğum gününü sosyal medya hesabından kutlayan Tarkan herkesi şaşırttı.

Sosyal medya hesabını nadiren kullanan Tarkan, ilk kez bir yakının doğum gününü bu mecradan kutladı. Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Türkan Şoray'ın yeni yaşını kutlayan Tarkan bu paylaşımıyla şaşırttı. Şoray ile olan bir fotoğrafını paylaşan şarkıcı altına "Daha nice sağlıklı ve mutlu yıllar dilerim sultanım. Sen iyi ki doğmuşsun, iyi ki varsın. Seni çok seviyoruz" notunu yazdı. 

türkan şoray ve tarkan

İlk kez 1960 yıllarında film setlerine adımını atan Türkan Şoray, o zamanlar 15 yaşındaydı. "Köye bir kız sevdim" filmiyle kamera karşısına geçen Şoray o anlara dair bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Siyah beyaz olan fotoğrafın altına "Yaş 15-16...İlk filmlerimin seti... Yüzümden mutluluk saçılıyor" notunu yazdı.

türkan şoray 15 yaşındaki hali

Yeşilçam efsanesinin paylaşımına ilk yorum Filiz Akın'dan geldi. Akın, "Star doğmak böyle bir şey. Bazıları olmak ister, bazıları komşu kızıyla gitti sette ne olduğunu anlamadan olur ve bu gerçek hiç değişmez. Sultan arkadaşım" yorumunda bulundu.

türkan şoray son hali

Şoray'da bu yoruma kalp emojisi koydu. Hayranları gönderiye beğeni ve yorum yağdırdı. Türkan Şoray son olarak "Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam" filminde rol almıştı.

türkan şoray kimdir

TÜRKAN ŞORAY KİMDİR?

28 Haziran 1945 yılında İstanbul'un Eyüp ilçesinde dünyaya geldi. Babası Devlet demir yollarında memur Halit Şoray, annesi ise ev hanımıydı.  Anne ve babası 1954 yılında anlaşmalı boşandıktan sonra Şoray'ın hayatı değişti. Boşanmadan bir kaç yıl sonra ise babasını kaybetti. Annesi ve kardeşleriyle Fatih Karagümrük'e yerleşti. Burada Fatih Kız Lisesi'nde eğitim aldı. Ev sahibi sayesinde 15 yaşında Yeşilçam setlerine adım attı. İlk filminden sonra Türker İnanoğlu, Şoray'ın yeteneğini fark etti. Küçük yaşta sektöre atılmanın zorluklarını yaşadı. Ancak kısa sürede ciddi bir hayran kitlesi oldu. Bunu fark eden yapımcılar Şoray'ı filmlerinde oynatmak istedi. Yıldızı birden parlayan usta oyuncu daha sonra film çekimleri için kurallar koydu. Yeşilçam'ın dört büyük güzelinden biri oldu. Filmlerde yönetmen olma fırsatını da yakaladı. Sanat yaşantısına birçok ödül sığdırdı.  

YELİZ YEŞİLMEN SOSYAL MEDYADA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU!

İLİŞKİLİ HABER

Almeda Abazi ve Tolgahan Sayışman'a nefret içerikli mesaj!

İLİŞKİLİ HABER

Pelin Karahan'dan 6. yıl kutlaması! Pelin Karahan kimdir?

İLİŞKİLİ HABER

Çocuklar neden babalarına bırakılmaz? İşte cevabı...

BİR YORUM YAPIN 1

misafir27 1 yıl önce

hala çok güzel

Toplam 1 beğeni