Emre Aşık'ın Yağmur Sarnıç'a açtığı tazminat talebi reddedildi!

09 Nisan 2021, 09:26
Emre Aşık'ın Yağmur Sarnıç'a açtığı tazminat talebi reddedildi!

Eski futbolcu Emre Aşık, iki yıl önce İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak boşanma davası süren eşi Yağmur Sarnıç'ın, kendisini FETÖ üyesi olmakla suçladığını iddia etmişti. Aşık, 2 TL’lik tazminat davası açmıştı. Davanın sonucu belli oldu.

HABERE AİT FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Eski milli futbolcu Emre Aşık, eşi Yağmur Aşık’a geçtiğimiz yıllarda aldatıldığı iddiasıyla boşanma davası açmıştı. Yağmur Aşık’ın çalıştığı oteli bastığını ileri süren Emre Aşık, "Emre’nin ’e’si kalmayacak. Türkiye’de seni bitireceğim’ diyerek kendisini tehdit eden Yağmur Aşık’ı savcılığa ihbar etmişti.

Eski futbolcu Emre Aşık, iki yıl önce İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak boşanma davası süren eşi Yağmur Sarnıç'ın, kendisini FETÖ üyesi olmakla suçladığını iddia etmişti. Aşık, 2 TL’lik tazminat davası açmıştı. Davanın sonucu belli oldu.

Yağmur Sarnıç'ın avukatı şu açıklamayı yaptı: “Tarafların boşanma davasının görüldüğü aile mahkemesindeki dosyasında Emre Aşık aynı suçlamalarda bulunarak tazminat talebinde bulunmuştur. Boşanma sebebi olarak FETÖ suçlaması belirtilmiştir. Talepleri aynıdır. Davanın reddine karar verilsin.” Mahkeme, gerekçesi sonradan açıklanmak üzere Emre Aşık’ın açtığı davayı reddetti.

Bu davadan ayrı Düzce 6'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Kamu Görevlisine Mukavemet' suçlamasıyla açılan davada ise karar çıktı. Mahkeme, Erdi Sungur'a 1 yıl 3 ay hapis, Yağmur Aşık'a 2 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası verdi. Karar, onanıp kesinleşirse Yağmur Aşık, hapse girecek.

Öldürmeye teşebbüs davası başladı

EMRE AŞIK’I ÖLDÜRECEK KİŞİYE 270 BİN LİRA VERDİ

Erdi Sungur, Yağmur Aşık’ın, Emre Aşık’ı öldürecek kişiye 270 bin lira verdiğini hatırlatarak, “İstanbul’dan kiraladığı araçla Düzce’ye gelirken Adapazarı’nda da ikinci aracı kiraladık. Yağmur, İstanbul’dan kiraladığı araçla ben de arkasından Adapazarı’ndan kiraladığım araçla Düzce’ye geldik. Amaç çevirmelerde ikimizin aynı araç içinde polise yakalanmamasıydı. Ben o dönem firariydim. Yağmur’un anne ve ablası bana ‘damadımız’ diyordu. Yağmur’un ablasıyla annesi çantasında iki silah gördüler. Annesi Yağmur’a ‘bu silahlar ne?’ dedi. Yağmur annesine, ‘Sen Emre’yi öldüremedin. Bu halledecek’ diyerek beni gösterdi. Benim bu işi yapamayacağımı düşündükleri için bir gün İzmit civarında yol kenarında beklerken arkamızdan siyah bir minibüs geldi. Yağmur, minibüse geçti ve para götürdü. Yaklaşık 270 bin lira civarında olduğunu hatırlıyorum. Daha sonra para verdiği kişinin Baycan Ş. olduğunu öğrendim. Yağmur’a ‘bu kim?’ dediğimde, ‘Sen yapamayacaksın işi, bu halledecek’ dedi” diye konuştu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Duruşmaya katılmayan Yağmur Aşık ile tanık İlyas Yılmaz’ın zorla getirilmesi, televizyon programları ile basında çıkan haberlerin toplanmasına ve delil sayılmasına yönelik mütalaa sunuldu. Mahkeme heyeti, mütalaayı kabul ederek boşanma davasında evinden tahliye edilen Yağmur Aşık’ın adresinin tespit edilmesini, ardından mahkeme gününü beklemeden ifadesinin alınmasını isteyerek bir sonraki duruşmanın 28 Ocak 2021 günü yapılmasına karar verdi.

‘ERDİ SUNGUR ÇOK CİDDİ İDDİALARDA BULUNDU’

Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet Alp, duruşma sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, “Güzel geçti mahkeme. Sanık Erdi Sungur, çok ciddi iddialarda bulundu. Detaylı açıklamalar yaptı. Müvekkilimiz ile ilgili böyle bir eylem birliği içerisinde olduklarını çok net bir şekilde ifade etti. Farklı farklı isimlerden bahsetti. Diğer sanık Yağmur Sarnıç da dinlendikten sonra işin rengi ortaya çıkacaktır. Duruşmamız uzun sürdü, biraz yorulduk. Ancak sonucun güzel olacağı kanaatindeyiz” diye konuştu.

Eski milli futbolcu Emre Aşık'ın boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Aşık ve birlikte olduğu Erdi Sungur, mart ayında Düzce'de yol uygulaması yapan jandarma ekiplerinin aracına çarpıp, kaçtı. Jandarma ekibi, olay yerinden kaçan Erdi Sungur ve Yağmur Aşık'ı yakaladı. Tutuksuz yargılanan Erdi Sungur, Yağmur Aşık ile birlikte Emre Aşık'ı öldürme planı yaptıklarını iddia etti.

Bakırköy Aile Mahkemesi, Yağmur Aşık'ın başvurusu üzerine 'tehdit', 'hakaret', 'aşağılama ve küçük düşürme'yi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması tedbir kararını onaylayarak, 4 ay uzaklaştırma kararı verdi. Erdi Sungur hakkında verilen karar ise Düzce Şehit Osman Çatana Polis Merkezi Amirliği tarafından kendisine tebliği edildi. Sungur kararı alarak polis merkezinden ayrıldı.

NE OLMUŞTU?

Eski futbolcu Emre Aşık ile boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Sarnıç arasında sular durulmuyor. Kendisini cezaevi firarisi Erdi Sungur’la öldürtmek için tetikçi tuttuğunu öne süren Aşık, şikâyetçi olmuştu. Sarnıç ise iddiaları kabul etmemişti. Yaşanan olaylardan sonra basın açıklaması yapan Aşık’ın ardından Sarnıç da sessiz kalmadı. Önce sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yağmur Sarnıç, ardından Uçankuş TV’de yayınlanan 'Hayatın İçinden' programına katıldı.

Instagram hesabından açıklama yapan Yağmur Sarnıç, “İstediğiniz kadar iftira atın umurumda değil. Sırf bazı konuları ayyuka çıkartmayayım diye yapıyorsunuz ama bilenler zaten biliyor. Erdi denilen şahısla birlikte hareket ettiğiniz ortada” dedi.

Eski milli futbolcu Emre Aşık, eşi Yağmur Aşık tarafından tehdit edildiği gerekçesiyle karakola başvurmuştu. Avukatı "Yağmur Aşık hakkında adam öldürmeye teşebbüs suçundan dava açıldı. Emre Aşık'a yönelik tehdit mesajlarıyla ilgili de koruma kararı aldırdık" demişti.

Ailesi, avukatları, bakıcılar, okul öğretmenleri ve kendisinin Yağmur Aşık tarafından defalarca tehdit edildiğini iddia ederek, "İtibarım yerle bir oldu. Yerle bir etmeye çalıştılar ben de en sonunda sizin gibi adıma düzenlenen cinayet planıyla hayretler içinde şahit oldum. Şimdi söylemek istiyorum ki, Allah'a bir can borcum var. Allah'tan başka kimseden de korkmuyorum. Yanlış bir evlilik yaptım ve bunun bedelini ağır şekilde ödedim. Ancak bunu çocuklarımın ödemesine asla izin vermeyeceğim" ifadelerini kullandı. 

YAĞMUR AŞIK İLE DÜZCE'DE YAKALANAN ERDİ SUNGUR: PLAN EMRE'Yİ ÖLDÜRMEKTİ!

Eski milli futbolcu Emre Aşık’ın boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Aşık’la Düzce'de yol uygulaması yapan jandarma ekibinin aracına çarparak kaçtıktan sonra yakalanan Erdi Sungur, Emre Aşık'ı öldürmek için Yağmur Aşık’la plan yaptıklarını iddia ederek, "Düzce'de bir evde kalıyorduk. Keşif yaparken mezar yeri bakıyorduk. Plan Emre'yi öldürmekti" dedi.

Eski milli futbolcu Emre Aşık’ın boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Aşık birlikte olan Erdi Sungur, geçen Mart ayında Düzce'de yol uygulaması yapan jandarma aracına çarparak kaçtı. Jandarma ekibi, olay yerinden kaçan Erdi Sungur ve Yağmur Aşık'ı yakaladı. Tutuksuz yargılanan Erdi Sungur, Yağmur Aşık’la yaşadıklarını anlattı.

Emre Aşık'ın ifadesinden sonra polis ekipleri Yağmur Aşık'ı kaldığı siteden alarak karakola götürdü. Aşık'ın, eşine tehdit ve adam öldürmeye teşebbüsten dokuz saat ifade verdiği öğrenildi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
5 Yorum Var
 • vatandaş 34 6 ay önce Şikayet Et
  bu işi erkek yapaydı yıkılırdı ortalık
  Cevapla
 • Ahmed 6 ay önce Şikayet Et
  Guzellige aldanip kulüplerde dans eden biriyle evlenirsen, böyle seylerin basina gelmesi normal. Dedigine göre aileside karsi cikmis ve onlari dinlememis. Kendi düsen aglamaz, bide bir nusubet bin nasihatten iyidir demis atalarimz
  Cevapla
 • zımbaci 6 ay önce Şikayet Et
  ne oluyor!
  Cevapla
 • Sinasi 6 ay önce Şikayet Et
  bu zamanda kimseye güvenilmiyor paran mı var derdin var yasadaki cezalar çok hafif aldatmanın cezasıda yok bu nebiçim bir sistem
  Cevapla
 • belde 6 ay önce Şikayet Et
  film senaryosu desem değil, lakin aile hayatımızın ne hale geldiğinin canlı örneği. Allah başta din vatan millet huzuru aile huzuru versin. lakin aile anlaşımız tümden sarsıldı. yazık bu millete. nasıl bu hale geldik iyi sorgulanmalı. tek taraflı bakmamalı
  Cevapla