'Sibel Can Davası'nda yeni gelişme... 'Ortada davayı kaybeden yok!'

05 Şubat 2021, 13:00
'Sibel Can Davası'nda yeni gelişme... 'Ortada davayı kaybeden yok!'

Mehmet Çelik, usta sanatçı Sibel Can'ın kendisine, ‘ikinci el otomobili sıfır olarak sattı' iddiasıyla açtığı davayı kazandığını açıkladı.

Çift kurtlar Otomotiv'in sahibi Mehmet Çelik, Sibel Can'ın kendisine, 'ikinci el otomobili sıfır olarak sattı' iddiasıyla açtığı davayı kazandığını söyledi. Basın açıklaması yapan Çelik, "Kamuoyunda, 'Sibel Can Davası' olarak bilinen ve aleyhimize propaganda malzemesi olarak kullanılan davadaki haklılığımız üst mahkeme tarafından verilen kararla onaylanmıştır. Yapmış olduğumuz itiraz üst mahkeme tarafından kabul edilmiş ve 'haksız olarak şikayete konu edilen aracın herhangi bir suç kastı ile satışa konu edilmediği, şahsım veya yetkilisi olduğum şirketin dolandırıcılık veya başkaca herhangi suça konu eylemde bulunmadığı' mahkeme kararıyla tespit edilmiştir" ifadelerini kullandı.

9 yıl süren davada mahkeme Çelik'e nitelikli dolandırıcılık suçundan 4 yıl hapis 80 bin TL de adli hapis cezası vermişti. Çelik, karara itiraz etmiş, davayı bir üst mahkemeye taşımıştı.

Sibel Can ise Mehmet Çelik'in aksine davanın devam ettiğini açıkladı. Avukatı aracılığıyla açıklama yapan Can, "Hukuk sistemine güvenim tam. Bedelini ödeyerek satın aldığım araca el konularak beni mağdur durumda bırakan, usulsüzlüğü ve yanlış iş yapma sisteminin cezasını bana ödetmeye çalışan Mehmet Çelik'e açtığım davaların sonuna kadar takipçisi olacağım" dedi.

 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar