Uzaktan Eğitim kanalı olan EBA TV'nin 13 stüdyosundan biri, Hababam Sınıfı filmlerine de ev sahipliği yapmış Adile Sultan Kasrı’nda yer alıyor.

EBA TV için geçtiğimiz günlerde 10 bininci video kaydı yapıldı. Çeşitli derslerin içeriklerinden oluşan bu videolar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından stüdyo haline getirilmiş 13 farklı mekanda çekiliyor.

Ancak 13 ayrı mekanda çekilen stüdyoların en renklisi, Hababam Sınıfı filmlerinin okul binası Adile Sultan Kasrı oldu. İnek Şaban, Tulum Hayri, Güdük Necmi ve Mahmut Hoca belki yok ama fotoğrafları sıralarında dizili olması sevenleri heycecanlandırdı.

EBA TV için öğretmenler sadece ders anlatmakla kalmadı, video editörü, yönetmen ve kameraman da oldu. Müzik öğretmeni Kubilay Samat nasıl kurgucu olduğunu şöyle anlattı: “Buraya davet edildiğimde hemen geldim ve bir şeyin ucundan tutmak istedim. Ne yapacağımı sorduğumda kurgucusun dediler. Hiç anlamadığımı söyledim. ‘Bir kurgucu hocamız var o sana gösterecek’ dediler. Onun yardımıyla ve internetten izlediğim videolarla kendimi geliştirdim. Bu durum bana yeni bir meslek de kazandırmış oldu.”

Kameramanlık yapan Radyo-Televizyon Öğretmeni Mehmet Turan ise “Çoğu öğretmenimiz gönüllü çalışıyor. Görüntülerin düzgün kaydedilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Hocalarımız çok disiplinli çalışıyorlar” dedi.

İLİŞKİLİ HABER

Kuruluş Osman ekibi Çeçenistan'da!

İLİŞKİLİ HABER

Emina Jahovic ve çocukları koronavirüse yakalandı!

İLİŞKİLİ HABER

Koronavirüs Şebnem Ferah'ı eve kapattı

ETİKETLER

BİR YORUM YAPIN 0