Endonezya'nın Bali adasında yüzlerine yaptıkları makyaj ile maske yasağını delen iki YouTuber'ın pasaportlarına el konuldu.

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hastalığı çok ciddi sorunlar oluşmasına neden olabiliyor. Sağlık yetkilileri virüsten korunmak için sık sık sosyal mesafe ve maske uyarısında bulunuyor. Fakat bu uyarıları ciddiye almayan iki YouTuber’ın, Bali’de gerçekleştirdiği maske şakası ülkenin gündemine düştü. 

Yüzlerine çizdikleri maske ile, maskesiz bir şekilde insanların arasında dolaşan ikili büyük tepki çekmişti. Maske yasağını çektikleri şaka videosu ile delen ikilinin çektiği video 22 Nisan'da yayınlandı ve milyonlarca kişi tarafından izlendi.

2 gün sonra gelen tepkiler sonrası videoyu kaldıran ikili bir de özür mesajı yayınladı. Ancak çiftin bu özrü yeterli olmadı. Söz konusu videonun kısa sürede viral olması sonrası Endonezyalı yetkililer harekete geçti. 3.4 milyon abonesi olan Lin ve Se'nin pasaportlarına el konuldu. Independent'ta yer alan habere göre, 2 YouTuber sınır dışı edilmek ile karşı karşıya.

İLİŞKİLİ HABER

'Kimse param yok demesin' demişti! Demet Akalın'ndan yeni açıklama

BİR YORUM YAPIN 0