ABD Başkanı Biden, Prens Harry ve JLO'nun katıldığı aşı konserinde 302 milyon bağış toplandı

10 Mayıs 2021, 15:56
ABD Başkanı Biden, Prens Harry ve JLO'nun katıldığı aşı konserinde 302 milyon bağış toplandı

ABD Başkanı Joe Biden, İngiltere Prensi Harry'nin de katıldığı ve dünyaca ünlü isimlerin sahne aldığı Vax Live konseriyle yoksul ülkelerin aşıya teminini sağlayabilmek için bağış kampanyası düzenlemişti. Konser sonrası toplanan miktar açıklandı.

Uluslararası Global Citizen kuruluşu tarafından düzenlenen ve aşı olaya davet amaçlı düzenlenen aynı zamanda aşıya ihtiyacı olan ülkelerin de aşıya ulaşabilmesi amacıyla düzenlenen konserde elde edilen bağış açıklandı. ABD Başkanı Joe Biden ve İngiltere Prensi Harry'nin katıldığı konserde 39  yaşındaki Prens Harry konsere çıkıp milyonlara seslenen bir konuşma yapmıştı. Harry kalabalığa "aşının her yerde ve herkese dağıtılması" sözleriyle seslemişti.

prens harry

Konserde Jennifer Lopez, Pearl Jam grubundan Eddie Vedder, Foo Fighters, J Balvin ve H.E.R sahne alırken sunuculuğunu Selena Gomez yapmıştı. 2 Mayıs'ta hem televizyondan hem de YouTube'den yayınlanan ve sadece aşı vurulmuş kişilerin alındığı konserden toplam 302 milyon Dolar elde edildi. Konser sayesinde 26 milyon doz aşı temin edilmiş oldu.

jennifer lopez konserden

Konserin aynı zamanda salgının başından bu yana California'nın güney tarafında düzenlenmiş olan en kalabalık etkinlik olduğu belirlendi.

selena gomez

 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
7 Yorum Var
 • Deli 2 gün önce Şikayet Et
  Kürekle Yerler Catalla Verirler Bizde Inandik Size
  Cevapla
 • ben 2 gün önce Şikayet Et
  kandırmayın insanları yapan siz oynayan siz kurtaran yine siz yani kazanan hep mekan sahibi.
  Cevapla
 • Ertuğrul 2 gün önce Şikayet Et
  İnandık mı hayır
  Cevapla
 • Muallim 2 gün önce Şikayet Et
  Önce insanları fakirliğe yoksulluğa mahkum edin sonra da bağış kampanyası düzenleyin... Sizi gidi kafir oğlu kafirler sizi...
  Cevapla
 • Türk 2 gün önce Şikayet Et
  Amerikada olunca dayanışma, bizde olunca Devlet dilenci
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun