ABD Başkanı Joe Biden, İngiltere Prensi Harry'nin de katıldığı ve dünyaca ünlü isimlerin sahne aldığı Vax Live konseriyle yoksul ülkelerin aşıya teminini sağlayabilmek için bağış kampanyası düzenlemişti. Konser sonrası toplanan miktar açıklandı.

Uluslararası Global Citizen kuruluşu tarafından düzenlenen ve aşı olaya davet amaçlı düzenlenen aynı zamanda aşıya ihtiyacı olan ülkelerin de aşıya ulaşabilmesi amacıyla düzenlenen konserde elde edilen bağış açıklandı. ABD Başkanı Joe Biden ve İngiltere Prensi Harry'nin katıldığı konserde 39  yaşındaki Prens Harry konsere çıkıp milyonlara seslenen bir konuşma yapmıştı. Harry kalabalığa "aşının her yerde ve herkese dağıtılması" sözleriyle seslemişti.

prens harry

Konserde Jennifer Lopez, Pearl Jam grubundan Eddie Vedder, Foo Fighters, J Balvin ve H.E.R sahne alırken sunuculuğunu Selena Gomez yapmıştı. 2 Mayıs'ta hem televizyondan hem de YouTube'den yayınlanan ve sadece aşı vurulmuş kişilerin alındığı konserden toplam 302 milyon Dolar elde edildi. Konser sayesinde 26 milyon doz aşı temin edilmiş oldu.

jennifer lopez konserden

Konserin aynı zamanda salgının başından bu yana California'nın güney tarafında düzenlenmiş olan en kalabalık etkinlik olduğu belirlendi.

selena gomez

 

İLİŞKİLİ HABER

Mehmet Ali Erbil: Cumhurbaşkanımızdan ve Sağlık Bakanı'mızdan Allah razı olsun

İLİŞKİLİ HABER

Ünlülerin kendilerine ikiz kadar benzeyen kızları! Amine Gülşe paylaştı ortalık yıkıldı...

İLİŞKİLİ HABER

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'nın kızı Melisa bakın kime benziyor!

BİR YORUM YAPIN 7

Deli 1 yıl önce

Kürekle Yerler Catalla Verirler Bizde Inandik Size

ben 1 yıl önce

kandırmayın insanları yapan siz oynayan siz kurtaran yine siz yani kazanan hep mekan sahibi.

Ertuğrul 1 yıl önce

İnandık mı hayır

Muallim 1 yıl önce

Önce insanları fakirliğe yoksulluğa mahkum edin sonra da bağış kampanyası düzenleyin... Sizi gidi kafir oğlu kafirler sizi...

Türk 1 yıl önce

Amerikada olunca dayanışma, bizde olunca Devlet dilenci

Yorumların Tümünü Okuyun