Ali Kırca yıllar sonra ilk kez ortaya çıktı! Ali Kırca kimdir ve kaç yaşında?

Siyaset Meydanı ve Ana Haber sunuculuğu ile ekranların vazgeçilmez ismi haline gelen Ali Kırca, uzun yıllardır gözlerden uzak bir hayat sürüyor. Peki Ali Kırca kimdir ve kaç yaşında?

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Haber sunuculuğu deyince ilk akla gelen isimlerden biri olan Ali Kırca uzun süredir gözlerden uzak bir hayat yaşıyor. Ali Kırca, yıllardır ekranlarda yer almıyor. Ünlü sunucu bugün görüntülendi.

74 yaşındaki Ali Kırca'nın son hali!

Ali Kırca

Ali Kırca

DOKTOR ZİYARETİNDE GÖRÜLMÜŞTÜ

Doktor ziyaretinde çekilen bir fotoğrafı paylaşılan Kırca'nın ilerleyen yaşına rağmen çok fazla değişmemesi dikkatlerden kaçmadı. Bir dönem TRT Washington temsilcisi olarak da görev yapan Kırca, daha sonra İnter Star’a geçti. 42 yaşına geldiğinde “Kırkıncı Paralel” programını Washington ve New York’ta hazırlayıp sunan Kırca, Türkiye’ye döndü.

ALİ KIRCA KİMDİR?

1948 yılının Aralık ayında Akşehir’de doğdu. 1963 yılında İstanbul’a gelen Ali Kırca, Deniz Harp Akademisi’nden mezun oldu. 1969 yılında deniz teğmeni iken bir bildiri nedeni ile ordu ile ilişkisi kesildi. 17 yaşında medyaya ilgi duyan Kırca, İstanbul Üniversitesi’nde bir süre eğitim gördükten sonra, 1974 yılında TRT’de muhabir olarak mesleğe başladı. TRT’de çeşitli görevlerden sonra TRT Haber Dairesi Başkanlığı’na yükseldi. “Yurttan-Dünyadan” ve “32. Gün” programlarını hazırlayarak, “Açık Oturum” programını yöneten Kırca, önde gelen liderlerle yaptığı röportajlar sayesinde başarılarını ikiye katladı.

Sinan Akçıl Müge Anlı'yı yere göre sığdıramadı: Arkadaşlık yapmaktan gurur duyuyorum!

İLİŞKİLİ HABER

Sinan Akçıl Müge Anlı'yı yere göre sığdıramadı: Arkadaşlık yapmaktan gurur duyuyorum!
Killa mahlasıyla tanınan Hakan Durmuş hakkında rapçi Ceza'dan kahreden haber!

İLİŞKİLİ HABER

Killa mahlasıyla tanınan Hakan Durmuş hakkında rapçi Ceza'dan kahreden haber!

BİR YORUM YAPIN 9

canan 3 ay önce

yaşı ilerlemiş, gideceği yere hazırdır umarım. 28 şubat döneminde canla başla çalışmalarına bütün halk şahit, Allah katında hesap verirken de şahit olacağız.

Erğ 3 ay önce

2000.tarihinden önce köşe başında insanların bir birine çelme taktığı dönemde bunlarda gazetelerde,televizyonlarda bir köşeleri vardı.Türkiye'nin gündemini belirliyorlardı.

Toplam 2 beğeni

Hakikî türk 3 ay önce

28 şubatın mimarlarından

Toplam 2 beğeni

Doğrusu 3 ay önce

Adamlar içlerine bir tane başkasını almamışlar. TRT veya Devlet Tiyatrolarında yetişmiş adamlara bakın. Hepsi yaşlanınca aynı tip. Aynı bıyık, aynı sakal, aynı gözler. Yahu ne insafsız bir seçim. Hepsi Tunceli veya onun gibi bölgeden seçilmiş. Bir tane de memleketin başka yöresinden adam alsaydınız kıyamet mi kopardı.

Toplam 2 beğeni

ali tarık 3 ay önce

Adam turşu olmuş birde değişmemiş demişsiniz :=)

Toplam 1 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun