Dünyaca ünlü aktör Mark Ruffalo'dan ülkesi ABD'ye İsrail'e yaptırım çağrısı

12 Mayıs 2021, 10:14
Dünyaca ünlü aktör Mark Ruffalo'dan ülkesi ABD'ye İsrail'e yaptırım çağrısı

Dünyanın en meşhur aktörlerinden Mark Ruffalo, sosyal medya hesabı üzerinden İsrail'e yaptırım uygulanması çağrısında bulundu. Ruffalo bunun için açılmış olan bir imza kampanyasının da paylaşımını yaptı.

Marvel Dünyası'nda yer alan Hulk karakterini canlandıran dünyaca ünlü aktör Mark Ruffalo, İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği Mescid-i Aksa baskını için sert tepki gösterdi. Ruffalo, ülkesinin İsrail'e karşı yaptırım uygulaması çağrısında bulundu. Aktör Ruffalo Twitter hesabında, 'Kudüs'te 1500 Filistinli sınır dışı edilmekle karşı karşıya. 200 protestocu yaralandı, 9 çocuk öldürüldü. Güney Afrika'daki yaptırımlar siyahi halkının özgürlüğüne kavuşmasına yardımcı oldu. Filistinlileri özgürleştirmek için İsrail'e yaptırımların zamanı geldi.' şeklinde bir paylaşım yaptı.

Amerikalı aktör ayrıca İsrail'e yaptırım uygulanması için açılan 2 milyon imza çağrısında bulunan bir internet sayfasının da linkini paylaştı. Ruffalo'nun paylaşmış olduğu bu sayfada, 'ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Dışişleri Bakanları, Parlamenterler ve Devlet Başkanlarına hitabıyla işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde İsrail polisinin uyguladığı şiddete vurgu yapılarak, "Filistin halkına yapılan muamele, dünya vicdanında bir leke haline geldi. Filistinlilere tam ve eşit sivil haklar tanınana kadar İsrail sanayisine yaptırım getirme zamanıdır.' ifadeleri yer alıyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
10 Yorum Var
 • hamo aga 1 ay önce Şikayet Et
  Birçok müslüman ülke ve müslümandan daha güzel bir iş yapmış
  Cevapla
 • böyle 1 ay önce Şikayet Et
  biz ülke olarak israile yaptırım yapıyor muyuz yoksa ticaret aynen devam mı?
  Cevapla
 • EKo Atlar Nerede 1 ay önce Şikayet Et
  Allah, inşallah sana da iman nasip eder
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Elveda yeşil dev. Allah sana Hak yolu nasip etsin. Gerçek mükafata kavuş inşallah.
  Cevapla
 • Ahmet Y. 1 ay önce Şikayet Et
  Bundan böyle iş bulamaz.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun