Türk sinemasının efsane yönetmenlerinden Ertem Eğilmez’in oğlu Ferdi Eğilmez, Hababam Sınıfı hakkında şaşırtıcı itiraflarda bulundu.

Arzu Film’in kurucusu ve yönetmen Ertem Eğilmez’in kendisi gibi yönetmen olan oğlu Ferdi Eğilmez, Hürriyet Kelebek’le gerçekleştirdiği röportajda Hababam Sınıfı serisini yeniden çekme konusunda yaşadığı pişmanlığı açıkladı.

Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı isimli kitap serisinden sinemaya uyarlanan “Hababam Sınıfı” serisi ilk olarak 1975 yılında beyaz perde de sinemaseverler ile buluştu. Yoğun bir ilgi gören film serisi günümüzde de hala en çok izlenen yapımlar arasında yer almaktadır. 

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan seri, 2003 yılında yeniden izleyicilerin beğenisine sunuldu. “Hababam Sınıfı Merhaba” olarak başlayan seri; “Hababam Sınıfı Askerde” ve “Hababam Sınıfı Üç Buçuk” olarak devam etti.

“HABABAM SINIFINI ÇEKMEK BENİM FİKRİM DEĞİLDİ!”

Filmlerin yönetmenliğini üstlenen Ferdi Eğilmez, yaptığı açıklamada “Hababam Sınıfını yeniden çekmek benim fikrim değil, serinin son filminin yönetmenliğini yapmış Kartal Tibet’le eski oyuncularından Halit Akçatepe’nin fikridir.” sözlerine yer verdi.

Ünlü yönetmen, üç filmden oluşan Hababam Sınıfı serisi hakkında “İlk filmde yüzümüze gözümüze bulaştı, ikincide karakterleri dışarı çıkaralım dedik. Sonra üçüncü bir rezalete soyunduk.” şeklinde çarpıcı ifadeler kullandı.

İLİŞKİLİ HABER

Hande Yener'den kanser itirafı sonrası ilk açıklama

İLİŞKİLİ HABER

Meghan Markle ve babası arasında sular durulmuyor!

İLİŞKİLİ HABER

Berfu Yenenler'in son paylaşımı olay oldu!

İLİŞKİLİ HABER

Gökçe Akyıldız annesini paylaştı! Sosyal medya paylaştı...

İLİŞKİLİ HABER

MFÖ'den 20 yıl sonra yeniden bir arada paylaşımı!

İLİŞKİLİ HABER

Jay-Z ve Kanye West yıllar sonra bir araya geldi! Dargın rap şarkıcıları düet yaptı

BİR YORUM YAPIN 2

Bozoklu Turan 2 ay önce

Hababam sınıfı'nın en popüler olduğu yıllarda lise talebesi olduğum için biliyorum..Orta öğretimde öğrencilere en çok zarar veren bir film serisidir... Kurtlar vadisine çamur atanlar Başıbozukluğu kutsayan bu filmi neden görmezler hep merak etmişimdir...???

Fatih 2 ay önce

Öldüler ya arkasından konuş.