Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ünlü oyuncu Nilgün Belgün'ün antikorla ilgili yönelttiği sorusunu sosyal medya üzerinden yanıtladı.

Türkiye'de aşılama çalışmaları devam ederken 1.dozda yüzde 76.81'lik bir orana ulaşıldı. 2.dozda ise yüzde 58.84'lük bir oran yakalanırken vatandaşların en merak ettiği konulardan biri de "Antikor seviyesi yüksekken aşı olunmalı mı?" sorusu. Türkiye'nin sevilen sanatçılarından biri olan Nilgün Belgün, Twitter hesabı üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya bu konu hakkında soru yöneltti. 

Ünlü oyuncu Nilgün Belgün, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Fahrettin Koca, Ben Covid geçirdiğim ve üzerinden 7 ay geçmesine rağmen antikorum 3168.0. Doktorum aşı olmam için düşmesini beklememi önerdi. 'Yüklenmeyelim' dedi. 'Aşı zaten antikor için yapılıyor. Sizin bağışıklığınız var' diye ekledi. Bu durumda bizim gibiler ne yapmalı?"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise herkesin merak ettiği soruyu "Sn. Nilgün hanım, sorunuz önemli. Kovid-19 geçirip antikor düzeyi yüksek olanlar aşı olmalı mı? Dünyada yaygın uygulamaya göre, evet. Salgında olduğu gibi, toplum ölçekli aşılamalarda rutin antikor bakılması önerilmiyor, kesin koruyuculuğu konusundaysa bilgiler henüz yetersiz." şeklinde yanıtladı.

İLİŞKİLİ HABER

Rock sanatçısı Haluk Levent AHBAP'taki görevini devrediyor!

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü sunucu Kenan İmirzalıoğlu iddiaları yanıtladı! ‘Yanlış bilgi çabuk yayılıyor’

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü oyuncu Kerem Bürsin'den şaşırtan itiraf: Kendimi yakışıklı bulmuyorum!

BİR YORUM YAPIN 0