RTÜK'ten gündüz kuşağı programlarına ceza!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, 6112 sayılı Yasa'da yer alan yayıncılık ilkelerini ihlal eden, Ece Üner ile Susma, Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme, Fulya ile Umudun Olsun programlarını yayınlayan kanallara toplum ahlakına aykırı ve aile değerlerini hiçe sayma gerekçesiyle idari para cezası verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK), 6112 sayılı Yasa'da yer alan yayıncılık ilkelerini ihlal eden televizyon programlarını yayınlayan kanallara, çeşitli müeyyideler uyguladığı bildirildi. RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Üst Kurul "toplum ahlakına aykırı ve aile değerlerini hiçe sayan" yayınların yapıldığı kuşak programlarını inceledi.

ÇARPIK İLİŞKİLERİ VE KÜFÜRLEŞME

İzleme dosyalarını görüşen Üst Kurul 6112 sayılı Yasa'da yer alan yayıncılık ilkelerini ihlal edenlere çeşitli müeyyideler uyguladı.

  • Buna göre FOX'ta yayınlanan, sunuculuğunu Fulya Öztürk'ün yaptığı "Fulya ile Umudun Olsun" adlı program hakkında, "canlı yayında kişiler arasındaki çarpık ilişkilerin ekrana yansıtılması ve diyaloglar sırasındaki küfürleşmeler" nedeniyle idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

STÜDYODA MAHKEME ALGISININ YARATILMASI

Kanal D'de yayınlanan "Ece Üner ile Susma" programına ilişkin "toplumsal değerler hiçe sayılarak aile kurumuna aykırı şekilde illegal ilişkilerin ortaya konulması ve taraflar arasındaki ihtilafın, sanki mahkemedeymişçesine stüdyo atmosferinde yargılanması" yayın ilkesi ihlali olarak değerlendirildi ve yapılan oylama sonucu yayıncı kuruluş hakkında idari para cezası müeyyidesi uygulandı.

Angelina Jolie: Afganları düşünüyorum

İLİŞKİLİ HABER

Angelina Jolie: Afganları düşünüyorum
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 15

Musam 2 yıl önce

Kapatılsın ne gereği var. Her türlü sapkınlık ahlaksızlık reyting yapacak her türlü çirkef ilişkileri yayınlıyorlar.

hasan 2 yıl önce

verdiginiz para cezalarini onlar fazlasiyla reklamlardan cikariyor, iptal edin bu gibi programlari.

Ferzande 2 yıl önce

Bu ahlaksız programları biran önce kapatın, milletin ahlakını bozuyorlar.

Kenan Hoca 2 yıl önce

Bu programlar son zamanlarda tekrar yayın olarak bir de akşam yayına giriyor. Gundüz kendini kurtaran varsa, bu programların tuzağına akşam düşuyor. Buna izin verilmemeli. Programa konu edilen hususlar, o istisna olayın alenileşmesine ve toplumca alışılmasına sebep oluyor. Bunu gormemekte neden ısrar ediliyor.

ASILBEY@06ÇUBUK 2 yıl önce

Ne ülkeyi,ne toplumu ilgilendirmeyen sadece şahısların arasında geçen olaylar ile ilgili bu tür yayınlar kaldırılmalı. Polisin,Jandarmanın,Güvenlik güçlerinin Yargının çözemediği olayların çözümü nasıl gerçekleşiyor hala anlamış değilim. Bu programlarla güvenlik güçlerinin çözemediği olaylar çözülüyorsa onlarca program yapıp güvenlik güçlerinin yarıya düşürülerek,tasarrufa gidilse demek geliyor insanın içinden.

Yorumların Tümünü Okuyun