Yeşilçam'ın usta oyuncusu Hülya Koçyiğit'in sunumuyla ekrana gelen Film Gibi Hayatlar programına oyuncu Özge Borak konuk oldu. Borak hakkında bilinmeyenleri anlattı.

TRT2'de yayınlanan ve usta sanatçı Hülya Koçyiğit'in sunumuyla ekrana gelen Film Gibi Hayatlar programına konuk olan güzel oyuncu Özge Borak, hayalleri ve kariyer hedefi hakkında bilinmeyenleri anlattı. Anne-babası ve ağabeyi, Türkiye'nin en ünlü ve önemli bale sanatçıları olan Borak, böyle bir ailede oyunculuğa yönelme sürecini şu sözlerle anlattı:

özge borak hğlya koçyiğit

"O kadar çok istemiştim ki balerin olmayı... Olamadım da değil aslında hayat öyle yönlendirdi diyelim. Atatürk Kültür Merkezi'nde o zaman çocuklar için bale kursu başlatılmıştı ve fakat 8 yaşından itibarendi. Ben o zaman 7 yaşındaydım almadılar, ben konuk olarak gittim. 8 yaşında Şehir Tiyatroları'nın çocuk bölümü açıldı, onun sınavına girdim ve öyle şekillendi. Aslına bakarsanız hiç pişman değilim çünkü iyi ki tiyatro... Mesleki açıdan uzun bir ömrü var mesleğimin. Sonuçta bale yaptığın zaman bir yaştan sonra ya karakter roller oynanacak ya da eğitmen olacaksınız, çalıştırıcı olacaksınız. Ömrümün yettiği sürece sahnede olabileceğim bir mesleğe sahibim o yüzden çok mutluyum."

Proje seçerken öncelikle hikayeye baktığını ifade eden ünlü oyuncu, "Genel anlamda önce ya da sadece role bakmıyorum. Genel anlamda hikaye ne anlatıyor, nasıl anlatıyor, karakterlerin birbiriyle ilişkileri ne dozda, bana teklif edilen, bana düşünülen rol nasıl, kimlerle oynuyoruz, kim çekiyor, hangi kanal gibi sorular birbirine zincirleme bağlı..." dedi.

Babası Selçuk Borak ile karşılıklı oynamayı istediğini belirten oyuncu, "Direkt karşılıklı olmasak da hep böyle aynı işlere denk geldik. Balım'da biraz karşılıklı dans ettik, öyle bir tadını aldık ama direkt karşılıklı oynamayı çok istiyorum babamla..." ifadelerini kullandı.

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü oyuncu Boğaç Aksoy kanseri yendikten sonra ilk kez konuştu!

İLİŞKİLİ HABER

Elçin Sangu'dan radikal imaj değişikliği! Görenler tanıyamıyor

İLİŞKİLİ HABER

Oyuncu Ahmet Tansu Taşanlar'dan eşine romantik paylaşım

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü şarkıcı Hadise saplantılı hayranını kendini gözetlerken yakaladı!

BİR YORUM YAPIN 0