Kemal Sunal'ın oynadığı karakterlere ait resimler paraya bastırılmıştı. Ali Sunal bunun üzerine soluğu savcılıkta alarak şikayet etmişti. O davaya karşın karar verildi.

Yeşilçam'ın dev projelerinde yer alarak oynadığı karakterlerle hafızalara kazınan Kemal Sunal'ın resimleriyle bastırılan paralar olay oldu. Sunal'ın ölüm yılı nedeniyle Nüminast Özgür Honça tarafından yapılan paralar hakkında soruşturma başlatıldı. Honça, bu durumun kötü bir niyetten kaynaklı olmadığını ve Kemal Sunal hayranı oldukları için yaptıklarını belirtti. Ancak Sunal ailesi izinsiz yapıldığı için dava açtı.

kemal sunal adına paylaşılan paralar

Kemal Sunal'ın oğlu Ali Sunal sosyal medyada "Hatıra Para adı altında ailemizin bilgi ve izni olmadan, kıymetli Babamız Kemal Sunal'ın resimlerini kağıt euro üzerine basarak satış ve pazarlamasını yapan kişiler hakkında aşağıda paylaşmış olduğumuz dilekçe kapsamında Avukatımız Uğur Güven aracılığıyla Savcılık şikayetimizi yapmış bulunmaktayız" notunu yazmıştı. Savcılık durumun kovuşturmayı gerektiren bir dava olmadığı için kapatma kararı aldı. Ancak Sunal ailesi bu karar itiraz etti. Bilirkişi raporuna başvuruldu. Deliller, bilirkişi raporları sonrası savcılık davayı düşürdü. 

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü şarkıcı Ebru Yaşar: Ödüllerim için özel bir ev yaptırdım

İLİŞKİLİ HABER

Kemal Doğulu: Babam bize güvenip her yere borç yapmış!

BİR YORUM YAPIN 0