TİAK'ın araştırmasına göre; 25 Türk dizisi 11 ülkede en çok izlenen yapımlar arasında ilk 10'a girerek büyük başarı elde etti.

Türkiye'de televizyon izleme araştırmalarını organize eden TİAK, Türkiye Televizyon İzleyici Ölçümü Araştırması'nın sonuçlarını dizi severlerle paylaştı. Tüm dünyada ortalama televizyon izleme süresi 2 saat 54 dakika iken Türkiye'de bu sürenin 4 saat 33 dakika olduğu açıklandı.

Özellikle pandemiyle birlikte 2019'a oranla Türkiye'de televizyon izleme süresinin 2020 yılında 19 dakika arttığı kaydedildi. Türk dizilerinin aynı zamanda yurt dışında da büyük bir hayran kitlesine sahip olduğu gözlemlendi: Buna göre; 25 Türk dizisi, 11 ülkede, 2020 yılı boyunca en çok izlenen ilk 10 program arasında yer aldı. "Bir Zamanlar Çukurova" 3 ülkede, "İstanbullu Gelin" ve "Sen Anlat Karadeniz" ise 2 ülkede listeye adını yazdıranlar arasında oldu.

Ayrıca "İstanbullu Gelin", "Fazilet Hanım ve Kızları", "Beni Affet", "İkizler Memo-Can" ve "Siyah Beyaz Aşk" gibi başarılı dizilerde yayınlandıkları ülkelerde tüm programlar arasında 2. sırada kendine yer buldu.

İLİŞKİLİ HABER

Baruthane Sanat Binası kapılarını sanat severlere açıyor!

BİR YORUM YAPIN 0