Kraliçe II.Elizabeth BBC'ye resti çekti! Torunlarını o halde görünce...

BBC'nin geçtiğimiz günlerde yayınlanan The Princes and the Press (Prensler ve Basın) adlı belgeselinin ardından Kraliçe II.Elizabeth küplere binmişti. Tüm dünyanın gündemine oturan belgeseli izleyen Kraliçe, olayın ardından BBC'ye resti çekti.

BBC'nin önceki günlerde izleyicilerle buluşturduğu Princes and the Press (Prensler ve Basın) adlı belgesel Kraliyet ailesinde büyük sorunlara sebep olmuştu. Prens William ve Prens Harry'nin arasındaki sorunları gözler önüne seren belgeseli izleyen Kraliçe II.Elizabeth hem çok üzülmüş hem de öfkelenmişti.

BBC'nin yapımını izleyen Kraliçe Elizabeth, Prens William ve Prens Charles ortak bir açıklama yayınlayarak "Özgür, sorumlu ve açık bir basın, sağlıklı bir demokrasi için hayati önem taşıyor. Ancak çoğunlukla abartılmış ve temelsiz iddiaların isimsiz kaynaklara dayandırılarak gerçekmiş gibi sunulması herkes için hayal kırıklığı yaratıyor" ifadelerini kullanmışlardı.

Olayın ardından Kraliyet ailesi, BBC'ye resti çekti. BBC'nin tek taraflı bir anlatım kullandığını vurgulayan Kraliyet Ailesi, Prens William ve Kate Middleton’ın Noel programının BBC'de yayınlanmaması kararı aldı. Noel bağış kampanyasını sunacak olan William ve Kate’in programı canlı olarak BBC tarafından yayınlanması planlanıyordu. Ancak çok konuşulan belgeselin ardından Kraliyet ailesi yayını ITV'den yapmaya karar verdi.

KRALİÇE ELİZABETH ÇİLEDEN ÇIKTI!

BBC önceki günlerde Prens William ve Prens Harry arasındaki sorunları ele aldığı The Princes and the Press (Prensler ve Basın) adlı bir belgesel yayınladı. Herkesin heyecanla beklediği belgeseli izleyen Kraliyet ailesi öfkeden deliye döndü. Kraliyet ailesi, belgeselde yer alan bilgilerin "abartılı ve asılsız" olduğunu savunarak tepki gösterdi.

Belgeseli izleyenler arasında Prens Harry'nin eşi Meghan Markle'da vardı. Amerika'da yaşayan Sussex Düşesi, hakkında çıkan olumsuz iddialara sessiz kalmayarak kuruma avukatını yönlendirdi. Buckingham Sarayı, Kensington Sarayı ve Clarence House tarafından yapılan ortak açıklamada, BBC’nin İngiliz Kraliyet ailesi için abartılı ve asılsız iddialara itibar ettiği ifade edildi.

İki bölümden oluşan belgeselin dün akşam yayınlanan ilk bölümünde Kraliyet Ailesi hakkında yer alan iddialar İngiltere'nin gündemine bomba gibi düştü. Prens Harry ve Meghan Markle hakkındaki tartışmalı "Finding Freedom" adlı kitabın yazarlarından olan gazeteci Omid Scobie'nin, bu hikayeleri yazarken olayların diğer kraliyet mensupları tarafından anlatıldığına dair iddiaların yer aldığı belgesel herkesi şoke etti.

Ayrıca çok tartışılan belgeselde Meghan ve kraliyet ailesi üyeleri arasında, düğününde takacağı taç konusunda büyük bir tartışma yaşandığı ele alındı. İddialara göre; Markle zümrüt bir taç takmak istese de Kraliçe bu istediği reddetti.

Buckingham Sarayı'nın belgeseli yayınlanmadan önce izlemek istediği ancak bu talebin geri çevrildiği öne sürüldü. 

NE OLMUŞTU?

Bu akşam BBC'de izleyicilerle buluşacak olan The Princes and the Press (Prensler ve Basın) adlı belgesel Kraliyet Ailesi'nin huzurunu kaçırdı. Yayımlanmadan önce Kraliyet Ailesi tarafından izlenen belgeselde Prens Harry ve Prens William arasındaki olaylar hoş karşılanmadı. 

Kraliçe II.Elizabeth ortaya çıktı ama elleri mosmor! İngiliz halkı endişeli...İLİŞKİLİ HABERKraliçe II.Elizabeth ortaya çıktı ama elleri mosmor! İngiliz halkı endişeli...

Prenslerin birbirlerini karalama kampanyası yürüttüğünü ileri süren belgesel, 96 yaşındaki Kraliçe'yi de üzüntüye boğdu. Kraliyet kaynakları çıkan iddiaları "Dedikodu" diye tanımladı. 

Independent'ın haberine göre; iki bölümden oluşan belgesel kardeşlerin medyayla ilişkisine dair "bağlam" kurmayı amaçlıyor. Belgesel sebebiyle Kraliçe II. Elizabeth, Prens Charles ve Prens William'ın şikayette bulunmak üzere bir araya geldiği de söylenen iddialar arasında. 

Tepki gören belgesel monarşiyi saçma olarak gören gazeteci Amol Rajan'ın imzasını taşıyor.

Yapımcı Necati Kocabay'dan tazminat davası: Bana hiçbir ücret ödenmedi!

İLİŞKİLİ HABER

Yapımcı Necati Kocabay'dan tazminat davası: Bana hiçbir ücret ödenmedi!
Almanya'yı sallayan Zeynep Avcı, Sıla'nın sahnesine konuk oldu!

İLİŞKİLİ HABER

Almanya'yı sallayan Zeynep Avcı, Sıla'nın sahnesine konuk oldu!
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 2

Kul insan 2 yıl önce

Birleşik krallık büyük britanya yani ingiltere'nin sonu feci olacak inşaAllah. 2.845 trilyon gelirinin 74% 'ü sömürge. Açlıktan ölümüne sebep olduğunuz Afrikalıların ahı çıkar aheste aheste.

Hasan Divrak 2 yıl önce

Krelice niye uzuluyor devleti zaten turklerin torunu yonetiyor ogullari alsin maasini gezsin boris sagolsun