Altın Kelebek Ödülü alarak ön plana çıkan genç oyuncu Cemre Baysel, kariyer basamaklarını emin adımlarla tırmanıyor. Birçok dizide yer aldıktan sonra ilk başrolünü Baht Oyunu dizisiyle yaşayarak kitlesini oldukça genişletti. Peki Cemre Baysel kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte Cemre Baysel ile ilgili tüm merak edilenler...

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Cemre Baysel, 5 Şubat 1999'da dünyaya geldi. Anne ve babası İzmirli olan genç oyuncunun eğitim hayatı İzmir'de geçti. Bir abisi ve kardeşi olduğunu ve 4 kişilik bir aile olduklarını ifade eden Baysel'in kardeşi çocuk oyuncu olarak birkaç dizide rol aldı. Abisinin ismi Mithat Baysel'dir.

Baysel, Ege Üniversitesi’nde sanat eğitimi aldı. Televizyona ilk çıkışını 2014 yılında Yeşil Deniz'de yardımcı bir rolle yaptı. Daha sonra 2017 yılında İsimsizler dizisinde bir süre yer aldı. Ardından tarihi drama Payitaht: Abdülhamid dizisinde Firuze rolünde oynadı. 2018-2019 yılları arasında Elimi Bırakma dizisindeki yardımcı rolüyle ön plana çıktı. Daha sonra suç drama dizisi Ramo'da küçük bir rolü vardı.

2020 yılında Sol Yanım dizisinde rol aldı. Dizi tutunamayıp yarım kalınca, Baysel'e bir başrol teklifi geldi ve 2021 yılında romantik komedi dizisi Baht Oyunu’nda Aytaç Şaşmaz’ın ile başrolde yer aldı.

Son olarak Altın Kelebek Ödül Töreni'nde Yıldızı Parlayanlar ödülünden birine layık görülen genç oyuncu, kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya devam ediyor.

İLİŞKİLİ HABER

Sihirli Annem'in Ceren'i Gizem Güven'den duygulandıran paylaşım!

İLİŞKİLİ HABER

Aytaç Şaşmaz yaşıyla şaşırttı! Herkes bunu merak ediyor...

BİR YORUM YAPIN 0