1 Ocak günü HBO Max'ta yayınlanan Harry Potter Return To Hogwarts özel serisine filme ait yıllar sonra ortaya çıkan sırlar hayranlarını şaşırttı. Oyuncuların 10 yıl beraber yer aldıkları projenin arka planının anlatıldığı özel bölümde ayrıca vefat eden aktörlerde unutulmadı.

Dünya genelinde kültürel popüler bir film serisi haline gelen Harry Potter'in 20 yıllık macerasına dair özel bir içerik hazırlandı. Return To Hogwarts, biraz belgesel tarzda hazırlandı. Oyuncuların seçilme aşamasından filmin akışına kadar bilinmeyenler ilk kez bu yapıtta bir araya getirildi. Fantastik film serisinin başında gelen Harry Potter yaklaşık 10 yıl sürdü. 8 bölümden oluşan film serisinde oyuncular adeta ekran başında büyüdü. Onlarla beraber büyüyen hayranlarını etkileyen özel bölüm neredeyse izlenme rekoru kırdı. 

Rupert grint çekimlerde yoktu

ÜNLÜ OYUNCU ÇEKİMLERDE YOKTU!

Yılın ilk günü hayranlarıyla buluşan Harry Potter özel bölümünde ortaya çıkan gerçek hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Aslınsa çoğu hayran Rupert Grint'in filmindeki donuk ifadelerinden şüphe etmişti. Programın yapımcılarından biri olan Caitlin Crononberg, Ron karakterini oynayan Grint'in çekimlerinin Toronto'da çekildiğini ve dijital ortamda montajlama yoluyla dahil edildiğini açıkladığı iddia edildi. Sadece Emma Watson ile olan sarılma gerçek olduğu söyleniyor. Henüz net bir açıklama yapılmasa da çoğu hayran bunun gerçek olabileceğini düşünen yorumlarda bulundu.

harry potter filmine dair sırlar

HARRY POTTER'İN SEÇİLMESİ SONA KALDI!

İlk olarak oyuncuların nasıl bir araya geldiğinden bahseden Chris Colombus, film serisinin ilk iki bölümünde yönetmenlik yaptı. Her karakterin adeta mucize olarak rastladığını belirten Colombus, başrol yani Harry Potter'ı oynayacak oyuncu için zorlandığını söyledi. Daniel Radcliffe ile tanışmasının ise oldukça ilginç olduğunu belirtti. 10 yaşında olan Radcliffe'nin ailesi uzun soluklu bir film serisine dahil olmasını istemiyordu. Aile zar zor ikna edildi. Böylece yıllarca hafızalara kazınan Harry Potter ortaya çıktı. 

harry potter filmine dair sırlar

DUMBLEDORE DEĞİŞİMİ!

Harry Potter'ın ilk iki serisinde Dumbledore'yi oynayan Richard Harris, filmde yer alan Anka Kuşu'nu gerçek sanması ise apayrı bir olay oldu. Harris'in bunun gerçek kuş olup olmadığını çözümlemesi ise henüz bilinmiyor. Çünkü Harris, 2002 yılında vefat etti. Yerine Michael Gambon geldi. İki aktörün benzerliği uzun bir süre hayranlarının Dumbledore'n aynı olduğunu düşündürdü. 

harry potter filmine dair sırlar

MERDİVEN ALTI ODASI!

Film serisinde her şey kusursuz yapıldı. Tüm tasarımlar hazırdı. Özellikle filmin ilk serilerinde dikkatleri çeken Hogwarts şatosundaki büyük salondaki mumlar iplerle tavana asılı olarak çekimler yapıldı. Öte yandan Harry Potter'in merdiven altı odasının bile gerçek olmaması hayranlarını üzdü. 

harry potter filmine dair sırlar

MALFOY AİLESİNİN GERÇEKLİĞİ!

Lucius Malfoy, karakterinin biçimlenmiş karakteri Jason Isaac, Aslına bambaşka bir karakter için seçmelere katıldı. Ancak seçmelerde Lucius Malfoy repliklerini okunması istendi. Bozulmasına rağmen okumayı yapan oyuncu uzun soluklu projede yer aldı. 

harry potter filmine dair sırlar

ARKADAŞLIK, SEVGİ VE BERABERLİK...

Film dizisine en çok damga vuran Emma Watson ve Tom Felton'un gizli aşkı oldu. Watson, uzun süre Felton'a karşı hislerinin olduğunu ancak aralarında bir şey yaşanmadığını belirtti. Öte yandan sahnelere Rupert Grint ile aralarındaki duygusal konuşma damga vurdu. Ron Weasley karakterini oynayan Grint ve Watson beraber rol aldıkları sürede hissettiklerini uzun süren bir aile ortamını halen bırakmadıklarını söyledi. 

İLİŞKİLİ HABER

Mehmet Dinçerler'den Hadise'ye servet değerinde yüzük!

İLİŞKİLİ HABER

El Salvador'un Başkanı Nayıb Bukele'den esprili "Türkçe" paylaşımı sosyal medyayı salladı!

BİR YORUM YAPIN 1

Tom Lucitor 5 ay önce

Gayet güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık.