Nihat Hatipoğlu'nu şoke eden soru! 'Ölen eşe dokunulursa abdest bozulur mu?'

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, her gün ATV ekranlarının fenomen programı "Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru" ile seyircilerin karşısına çıkıyor. Merak edilen soruları yanıtlayan Hatipoğlu'na geçtiğimiz gün yöneltilen "Ölen eşe dokunulursa abdest bozulur mu?" sorusu sosyal medyada gündem oldu.

Ramazan ayının gelişiyle ATV ekranlarında izleyenlerle buluşan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, her gün konuklarıyla birlikte seyircilerden gelen sorulara yanıt veriyor.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu

Merak edilen konulara açıklık getiren Hatipoğlu'nun programına geçtiğimiz gün Adana'dan bir genç katılarak "Vefat eden teyzemi yıkayan kadın, bize izin verdi, öptük vedalaştık ama teyzemin eşine dokundurmadı. Abdestinin bozulacağını söyledi. Bu dinimizce günah mıdır? Dokununca abdesti bozulur mu?" şeklinde bir soru yöneltti. 

Nihat Hatipoğlu ile sahur programı

Nihat Hatipoğlu ile sahur programı

Herkesi ekran başına kilitleyen soru karşısında Nihat Hatipoğlu, şöyle bir yanıt verdi:

"Hiçbir şey olmaz. Burada kadınlar da erkekler de mağdur ediliyor. Eşi ölmüş son defa veda etmek istiyor. Neden haram olsun? Nikahı düşmedi. 4 ay gibi bir süresi var. Evlilik devam ediyor. Görmek istiyorsa görür tabii. Vedadır bu. Hatta ihtiyaç haline, kocası eşini yıkayabilir. Tersi de olabilir."

Mehmet Ali Erbil'den müjdeli haber! Çarkıfelek ile geri dönüyor

İLİŞKİLİ HABER

Mehmet Ali Erbil'den müjdeli haber! Çarkıfelek ile geri dönüyor
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0