Coşkun Sabah Ahmet Selçuk İlkan'a öfke kustu! "Haddini bilecek"

Önceki gün bir Youtube programına konuk olan şarkıcı Coşkun Sabah, Ahmet Selçuk İlkan hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. Kendisini kıskandığını söyleyen Sabah, İlkan cephesine veryansın etti.

Şarkıcı ve söz yazarı Coşkun Sabah, önceki gün Youtube'de yayınlanan 'Haber Bahane' programına konuk oldu. Türk müziğinin usta sanatçısı Sabah, unutulmaz şarkıların yazarı eski dostu Ahmet Selçuk İlkan hakkında şaşırtan ifadeler kullandı. Aralarında çıkan telif çatışması geçtiğimiz yıllardan beri devam ederken Coşkun Sabah, dillerde dolaşan şiirlere ve şarkı sözlerine imza atan İlkan'ı hedef aldı.

"AHMET SELÇUK İLKAN'IN BENDEN BAŞKA SERMAYESİ YOK"

Programın sunucusu Gökay Kalaycıoğlu'nun Sabah'a yönelttiği soru, ünlü şarkıcıyı çileden çıkardı.  "Ahmet Selçuk İlkan, 'Asıl bir şarkının sahibi söz yazarı ve bestecidir. Şarkıcı üçüncü sıradadır' dedi. Ne yaşadınız bu durumla alakalı?" sorusu üzerine Sabah, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"O kişiyi hiç konuşmayacağım. Onun ismini vermeyeceğim çünkü onun istediği de polemik yaratarak gündem olmak. Basına düştüğü tek konu Coşkun Sabah. Benden başka bir sermayesi yok ve bana hep 'vefasız' diyor. Bu konuda susan arkadaşlarımı da kınıyorum. Bir beste 3 ayaktan oluşur. Şair şiir yazar, besteci müzik yapar, yorumcu da seslendirir. Müzik olmadan o şarkı sayılmaz. Bu devirde herkes şair, herkes şiir yazıyor."

Coşkun Sabah

Coşkun Sabah

"BİZİM SÜKSEMİZİ KISKANDI, HERKES HADDİNİ BİLECEK"​

Sabah sözlerine şöyle devam etti:

"Bu arkadaş bizim rolümüzü çalmaya çalışıyor. Sözü o yazdı ben de üzerine müzik yaparak yorum kattım. Bana sorarsan bir şarkıda; söz ½20, müzik ½30, ½50'de yorumcudur. 'Baharı Bekleyen Kumrular Gibi' şarkının müziğini ben yaptım ama herkes Bülent Ersoy'un olduğunu düşündü. Yıllar sonra şarkının sahibi olduğum ortaya çıktı ve bu durumda gocunmadım. İlkan bizim yaptığımız sükseyi kıskandı. Ben yorumcu olarak 'Anılar' şarkısının dibine vurdum. Bizim forsumuzu sen niye kıskanıyorsun ya? Herkes haddini bilecek. Söz yazarı, müzik yapanı ve yorumcu olarak herkes haddini bilecek. Yorumcunun zaten kimseyle işi olmaz. Benim konuştuklarımda bir hata varsa tazminat ödemeye de kabulüm."

Ahmet SelçukİLİŞKİLİ HABERAhmet Selçuk'tan Coşkun Sabah'a sitem dolu sözler!

Ahmet Selçuk İlkan

Ahmet Selçuk İlkan

"COŞKUN SABAH HER ŞEYİN DOĞRUSUNU KONUŞUR"

Bu zamana kadar yorumladığı şarkıların kimin yazdığını gizlemediğini söyleyen Coşkun, bu zamana kadar seslendirdiği eserlerin kime ait olduğunu açıklamadığı söylentisini yalanladı. Sabah, konuşmasını "36 yıllık şarkıyı okurken adını zikretmemişim. Böyle bir şey var mı ya? Coşkun Sabah her şeyin doğrusunu konuşur. Coşkun Sabah terazi, adalet ve hakim. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir kural yok. Bunu ispatlayan olursa da ben müziği bırakırım. Müziği bırakacağıma şerefim ve namusum üzerine söz veriyorum. Biz zamanında bu isimleri hep söyledik. Ben ölünceye kadar ismini söylemek için kader mahkumu muyum? Çok rica ediyorum sen benim ismimi ağzına alma. Anılar şarkısının nüfus kağıdında her şey yazıyor. MESAM'da her şey kayıtlı. Anılar şarkısını ikimiz yazdık. 33 yıldır hiçbir programda şarkının yarısını benim yazdığımı söylemedi. Dediyse müziği bırakacağım. Çünkü ben her programda söyledim. Bu arkadaşımız reklamla yaşıyor. Ayda bir kere fotoğrafı bir yere çıkmasa yaşayamaz. Programları arayarak 'Coşkun Sabah'ı konuşacağım' diyerek haber kapıyor. Şiddetle kınıyorum, çok ayıp. Bir sürü şair onların bir şiirini besteleyeyim diye adeta çıldırıyor" sözleriyle noktaladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Carlos Santana konser esnasında yere yığıldı! Rock müziğin efsanesi korkuttu

BİR YORUM YAPIN 1

tunctunc 10 ay önce

Bir $arki türkü her hangi bir yerde okundukdan sonra ARTIK MILLETIN ESERI OLMU$DUR..$ARKIYI TÜRKÜYÜ KIM YAZMI$SA YAZMI$ AMA OKUNDUKDAN SONRA ONLARDAN CIKMI$ MILLETIN OLMU$TUR..KAFAMIN TASINI ATTIRMAYIN DERIM.