"Takma diş" sayesinde depremde hayatta kaldılar! İkinci depremde herkesi şoke eden detay

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş ve 10 ilimizde meydana gelen deprem sonrası birçok kişi hayatını kaybetti. Malatya'da ilk depreme yakalanan Köşker ailesi takma dişler sayesinde 2.depremde enkaz altında kalmaktan kurtuldu. İşte, depreme yakalanan Köşker ailesi ile ilgili dikkat çeken takma diş detayı...

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Marmara depreminde evleri ağır hasar gören ve İstanbul'dan Malatya'ya taşınan Köşker ailesi, 6 Şubat'taki ikinci depremde enkaz altında kalmaktan son anda kurtuldu. Yeşilyurt ilçesine bağlı Özalper Mahallesi'nde 5 katlı binanın 4'üncü katında yaşayan Ahmet Köşker, eşi Yüksel, kızları Esra ve Seda Köşker ile ilk depreme uyurken yakalandı.

Uyanarak ailesiyle dışarı çıkan Ahmet Köşker, başka bir mahallede yaşayan 85 yaşındaki babası Abdurrahman Köşker'i almaya gitti. Babasını alan Ahmet Köşker ile ailesi, öğle saatlerinde evlerine girmeye karar verdikleri sırada Abdurrahman Köşker, takma dişlerini evinde unuttuğunu söyledi.

Köşker ailesi, bunun üzerine Abdurrahman Köşker'in takma dişlerini almaya gittikleri sırada ikinci depreme evlerinin önünde yakalandı.

İkinci depremde Köşker ailesinin yaşadıkları bina çöktü.

BABASI TAKMA DİŞLERİNİ UNUTTUĞU İÇİN BİNAYA GİRMEMİŞLER

Ahmet Köşker, kaldıkları binanın sağlam olduğunu sandıklarını, depremde yıkılacağını hiç ummadıklarını söyledi.

Depremin çok şiddetli olduğunu, bu sırada çocuklarını korumaya çalıştığını belirten Köşker, ikinci depremde yıkılan binada komşularından 6 kişinin enkaz altında kalarak hayatını kaybettiğini dile getirdi.

Kendilerinin de enkaz altında kalmaktan son anda kurtulduklarını ifade eden Köşker, o anları şöyle anlattı:

"Babamı evinden alarak öğle saatlerinde buraya döndük. Hava çok soğuk olduğu için eve girecektik. Bu sırada babam takma dişlerinin olmadığını söyledi. Babam, 'Ben böyle yemek yiyemem, dişlerimi evden alıp gelelim' dedi. Eve girmekten vazgeçip dişleri almaya gitmek için binadan 100 metre ayrıldıktan sonra ikinci depreme yakalandık. Bu sırada binamız yıkıldı. Bizi babam kurtardı. Eğer o dişlerini unutmamış olsaydı binaya girmiş olacaktık."

AİLE, MARMARA DEPREMİNDEN SONRA MALATYA'YA TAŞINMIŞ

Köşker, 1999 yılındaki Marmara depremi sırasında İstanbul'da yaşadıklarını, evi ağır hasarlı olduğu için ailesini alarak memleketi Malatya'ya taşındıklarını dile getirdi.

Hem Marmara hem de Kahramanmaraş merkezli depremlerden kurtuldukları için şanslı olduklarını belirten Köşker, şimdi başka bir şehre taşınıp yeni bir hayat kurmanın planlarını yaptıklarını söyledi.

Deprem bölgesi olmayan illeri tercih etmek istediklerine işaret eden Köşker, "Biri inşaat mühendisi, diğeri endüstri mühendisi olan kızlarım için yeni bir düzen kuracağım. Ben emekliyim. Kısa süre içerisinde başka ilde yeni bir hayat kurmak için çaba göstereceğim" dedi.

Seksenler seti depremzedeleri ağırladı! "Çınar ağacında yaralarımızı sarıyoruz"

İLİŞKİLİ HABER

Seksenler seti depremzedeleri ağırladı! "Çınar ağacında yaralarımızı sarıyoruz"
Armağan Çağlayan koruyucu aile başvurusunda bulundu

İLİŞKİLİ HABER

Armağan Çağlayan koruyucu aile başvurusunda bulundu
Gülşah Kerimoğlu Yasemin.com - Şef Editör
Yasemin - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. Burada pek çok özel habere imza attı, kategori bazında SEO içerikler oluşturdu. 2023 yılında Yasemin.com'da Şef Editör olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 1

hak 1 yıl önce

diş bahane, kaderiniz daha gelmemiş. nokta