İranlı şarkıcı Sıamak Shabdel Borhan'ın kaçış planı suya düştü!

Türkiye'de ikamet eden İran uyruklu şarkıcı Sıamak Shabdel Borhan ve eşi sahte pasaportla Almanya'ya gitmek üzereyken İstanbul Havalimanı'nda yakalandılar.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

SİYAM adıyla sosyal medyada yayınlanan şarkıları 1 milyonu aşkın dinlenen ve Türkiye'de ikamet eden İran uyruklu Sıamak Shabdel Borhan eşiyle birlikte sahte pasaportla Almanya'ya gitmek üzereyken yakalanacağını anlayınca Tahran uçağına binerken yakalandılar.

HEM BERLIN'E HEM DE TAHRAN'A CHECK-IN YAPMIŞLAR!

İstanbul Havalimanı'nda dün meydana gelen olayda, Türkiye'de ikamet izni olan İran uyruklu şarkıcı Sıamak Shabdel Borhan ve eşi Sahar Heıdrızad Ghezeljeh Almanya'ya kaçak yolla gitmek için bir plan yaptı.

Şarkıcı ve eşi yolculuk öncesi hem Tahran hem de Almanya'nın Berlin uçağına check-in yaptı. İran pasaportuyla kontrol noktasına gelen çift Tahran uçuş biletiyle pasaport kontrolünü geçti. Planlarında aksilik yaşanmadığını anlayan çift daha önce check-in yaptığı Berlin uçağının bulunduğu kapıya gitti. Şarkıcı Borhan ve eşi buradaki görevlilere çantasında bulunan sahte Kolombiya ve İngiltere pasaportlarını gösterdi.

PASAPORTLARIN SAHTE OLDUĞU ANLAŞILINCA KAÇTILAR!

Bu arada İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'ne bağlı risk analiz birimi belge inceleme ekipleri İran uyruklu Borhan'ı pasaport kontrol noktasından geçişinden itibaren yakın takibe aldı. Bunun üzerine iki yolcuda kameralarca anbean izlendi. İranlı çiftin Berlin uçağının kapısına gittiği tespit edildi. Polis ekipleri burada yer hizmetleri personeliyle irtibata geçerek durdurulmasını istedi. Personel tarafından pasaportlarına el konulan Sahar Heıdrızad Ghezeljeh olay yerinden kaçarken, İranlı şarkıcı ise personel tarafından oturma alanında beklemesi istendi. Kısa bir süre sonra İranlı şarkıcı da bulunduğu yerden uzaklaştı.

İRAN'A KAÇMAK İSTEDİLER POLİSE YAKALANDILAR

Eşiyle kısa bir süre telefonla görüştüğü tespit edilen Sıamak Shabdel Borhan, Almanya'ya gidiş planı gerçekleşmeyince ellerinde bulunan Tahran biletiyle İran'a gitmek için uçağın bulunduğu kapıya gittiler. Burada yapılan kontrollerin ardından uçağa binen çift polis tarafından İran uçağından indirildi. İranlı şarkıcı ve eşi gözaltına alındı.

Demet Özdemir eski eşi Oğuzhan Koç'un evinden çıktı: Prosedürler vardı

İLİŞKİLİ HABER

Demet Özdemir eski eşi Oğuzhan Koç'un evinden çıktı: Prosedürler vardı

BİR YORUM YAPIN 4

mmed 1 hafta önce

Bu kılıksızlar neden bu ülkede ikamet ediyor

aspnetturkiye.com 2 hafta önce

şu kadının kılıf kıyafete bak ya insan utanır rezil!

Toplam 1 beğeni

Bursalı 2 hafta önce

Olur böyle vakalar, Türk polisi yakalar......

Toplam 2 beğeni

Kamil 2 hafta önce

Bırak gitsin.

Toplam 1 beğeni