Murat Kekilli bir ilke imza attı! Yapay zekalı müzik klibi gündem oldu

Ünlü sanatçı Murat Kekilli, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımla sevenlerine müjdeli bir haber verdi. Yeni şarkısı 'Küs Martı'nın klip çalışmasında alışılagelmişin dışında bir yol izleyen Kekilli'nin müzik klibi büyük beğeni topladı.

YASEMİN.COM / NURSENA AKBABA

"Salını Salını", "Bu Akşam Ölürüm" ve "Karagözlüm" gibi birbirinden hit parçalarla hafızalarda yer edinen Murat Kekilli, geçtiğimiz ay "Küs Martı" ismini verdiği yeni çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu.

Murat Kekilli

Murat Kekilli

Güçlü sesi ve kendine has tarzıyla adından söz ettiren ünlü sanatçının yeni çalışması müzikseverlerden tam not aldı. Kısa sürede gündem olan parçayı özel kılan şey ise yalnızca sözleri ve ritmi değil 'yapay zeka'lı klibi oldu. 

Murat Kekilli Küs Martı müzik klibinin kapak fotoğrafı

Murat Kekilli Küs Martı müzik klibinin kapak fotoğrafı

Gelişen teknolojiyle beraber hayatımızın neredeyse her alanında köklü ve aktif bir rol oynamaya başlayan yapay zeka, özellikle sosyal medya destekli içeriklerde önemli bir yer ediniyor. Ses taklidi, orijinalinden ayırt edilmesi zor görsel içerikler ve metinler düzenleyebilen yapay zeka aracılığıyla artık çeşitli kısa film ve klipler de oluşturulmaya başlandı.

"YAPAY ZEKA İLE ÇEKİLMİŞ İLK KLİPLERDEN BİRİ"

Türkiye'de müzik alanında yapay zekadan faydalanarak ilk adımı atan kişilerden biri olmanın mutluluğunu yaşayan Murat Kekilli, sosyal medya hesabından yeni klip çalışmasını paylaşarak "Biraz da neşemizi bulmayalım mı arkadaşlar ? "Küs Martı" yapay zeka ile çekilmiş ilk kliplerden birisi. Memnuniyetinizi duymayı gerçekten çok isterim." ifadelerini kullandı.

Ünlü ses sanatçısı Sakin Künar gerçeği Müge Anlı'nın programında öğrendi!

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü ses sanatçısı Sakin Künar gerçeği Müge Anlı'nın programında öğrendi!
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 2

adanaspor 2 ay önce

Adam gibi adam sanatçı .

ayhan 2 ay önce

güzel olmuş beğendim