CZN Burak'a hapis şoku: "Üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum"

CZN Burak lakaplı ünlü fenomen Burak Özdemir ile babasının, 'Kentsel Sit Alanı' içerisinde bulunan yerde izinsiz inşaat yaptırdıkları iddiasıyla 5'er yıla kadar hapis talebiyle yargılanmasına devam edildi. Duruşmada kendisini savunan ünlü fenomen 'konuyla babam ilgileniyordu' dedi.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Sosyal medyada çektiği yemek videolarıyla ünlenen CZN Burak lakaplı Burak Özdemir babası İsmail Özdemir'in, 'Kentsel Sit Alanı' içerisinde bulunan yerde izinsiz inşaat yaptırdıkları iddiasıyla 5'er yıla kadar hapis talebiyle yargılanmasına devam edildi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Muhammed Burak Özdemir ile sanık avukatları hazır bulundu.

"ÜZERİME ATILAN SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM"

Duruşmada savunma yapan sanık Özdemir, ''Konuyla babam ilgileniyordu. Bana tadilata geçildiğini, tüm izinleri aldığını söylemiştir. Benim tadilata ilişkin herhangi bir eylemim yoktur. Babamın Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan izin alıp almadığını bilmiyorum, bana gerekli izinleri aldığını söylemişti. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatımı isterim'' dedi.

CZN Burak

CZN Burak

Duruşmada Muhammed Burak Özdemir'in avukatı, müvekkilinin taşınmazla ilgili herhangi bir eylemi olmadığını söyleyerek beraatını talep etti.

Sanık İsmail Özdemir'in avukatı ise müvekkilinin belediyeden izinlerini aldığını, belediyeden gelen yazı cevabında Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan herhangi bir yanıt gelmediğini, tadilat yapıldıktan sonra kurulun karar aldığını söyleyerek beraatını istedi. Ara kararını açıklayan mahkeme, eksik hususların giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

CZN Burak

CZN Burak

DURUŞMA SONRASI CZN BURAK'TAN İLK AÇIKLAMA!

Duruşmanın ardından duruşma salonu önünde açıklama yapan Özdemir, ''Bizim restoranın inşaatıyla alakalı ifademizi verdik. Restoranda oturan, yan tarafındaki bina şikayet etmiş inşaat yapılmış diye ama onarım yapılmış sadece. İfademizi verdik gidiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Bahar Candan ve Nihal Candan tutuklandı! Karar sonrası gözyaşlarına boğuldular

İLİŞKİLİ HABER

Bahar Candan ve Nihal Candan tutuklandı! Karar sonrası gözyaşlarına boğuldular

ETİKETLER

Gülşah Kerimoğlu Yasemin.com - Şef Editör
Yasemin - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. Pek çok özel habere imza attı, kategori bazında SEO içerikler oluşturdu. 2023 yılında Yasemin.com'da Şef Editör ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 2

Hakan 3 hafta önce

Bu nasıl baba durmadan çocugunun başını yakacak işler peşinde CZN artık kendi yoluna bakmalı

Asım 3 hafta önce

Önce şu Kaçak villalar yapan chp'lilerin Hakkından Gelinmeli. czn'ye çamur atmaya çalıştıkları belli. Bazı İslami davranışları vardı, Din karşıtı , yahudi yandaşı olan sebep mi bulamayacak! Herkesi suçlayabilirsin.