Kainat Güzellik Yarışması'nda kazanan belli oldu!

Bu yıl 72'ncisi El Salvador'un başkenti San Salvador'da düzenlenen Miss Universe 2023 Kainat Güzellik Yarışması'nın kazananı belli oldu. Geçtiğimiz gün 84 aday arasındaki yarışmada Kainat Güzeli seçilen modele tacını, bir önceki yılın kazananı R'Bonney Gabriel taktı.

84 ülkenin ulusal güzellik yarışmalarının birincilerinin yarıştığı bu yılki Miss Universe'ün jürisinde model Halima Aden, 'Queer Eye' yıldızı Carson Kressley, TikTok fenomeni Avani Gregg ve iki eski Miss Universe birincisi Trinidad & Tobago'dan Janelle Commissiong ve Fransa'dan Iris Mittenaere yer alıyordu.

 2023 Kainat Güzeli Sheynnis Palacios

2023 Kainat Güzeli Sheynnis Palacios

ÜLKESİNİN TARİHİNDE BİR İLKE İMZA  ATTI!

Bu sene 72'ncisi düzenlenen Miss Universe 2023 Kainat Güzeli tacının sahibi ise Nikaragua ülkesinden katılan Sheynnis Palacios oldu. İletişim alanında üniversite eğitimi aldıktan sonra medya sektöründe çalışmaya başlayan 23 yaşındaki model, 2023 Kainat Güzeli olarak ülkesinin tarihinde bir ilke imza attı.

 2023 Kainat Güzeli Sheynnis Palacios

2023 Kainat Güzeli Sheynnis Palacios

PROJESİNİ DUYURDU!

Sık sık anksiyete krizleri geçirdiğini dile getiren genç model, yarışma süresince hazırladığı 'Zihnini Anla' isimli bir proje başlattığını da bu vesileyle duyurdu. Bu proje ile birlikte insanlara akıl sağlığının öneminin öğretilmesi amaçladığını dile getiren Palacios, yarışmanın final sorusu olan 'Eğer bir yıl boyunca başka bir kadının hayatını yaşamak isteseydiniz kimi seçerdiniz?' e kadın hakları savunucusu Mary Wollstonecraft'ı tercih edeceğini söyledi. Palacios, "O boşluk yarattı ve birçok kadına fırsat sağladı." şeklinde konuştu.

Miss Universe 2023 Kainat Güzellik Yarışması'nın ikinci ve üçüncü olan ülkeleri de sırasıyla Tayland ve Avustralya oldu.

 2023 Kainat Güzeli Sheynnis Palacios

2023 Kainat Güzeli Sheynnis Palacios

SHEYNNİS PALACİOS KİMDİR? BOYU KAÇ?

Sheynnis Alondra Palacios Cornejo, Miss Universe 2023 unvanına sahip Nikaragualı bir model ve güzellik kraliçesidir. Daha önce Miss Nikaragua 2023 unvanını alan Cornejo, Miss Universe ödülünü kazanan ilk Nikaragualı ve Büyük Dört uluslararası güzellik yarışmasından birini kazanan ilk kişidir. 30 Mayıs 2000 tarihinde Nikaragua'nın başkenti Managua'da doğan ünlü manken 23 yaşında ve boyu ise 1,80 santimdir. İletişim alanında üniversite eğitimi alan ünlü manken, medya sektöründe editör ve yapımcı olarak çalışmaktadır.

Sheynnis Alondra Palacios Cornejo

Sheynnis Alondra Palacios Cornejo

EVLİ KADINLAR VE ANNELER DE KATILABİLECEK!

72 yıldan sonra adayların seçimi sürecinde 'kapsayıcı' değişikliklere giden Kainat Güzeli yarışmasına, 2023 yılında ilk defa evli kadınların ve annelerin de katılmasına izin verildi.

 2023 Kainat Güzeli Sheynnis Palacios

2023 Kainat Güzeli Sheynnis Palacios

Yarışma komitesinden yapılan açıklamada ise "Hepimiz kadınların kendi hayatları üzerinde söz sahibi olması gerektiğine ve bir insanın geçmiş kişisel kararlarının farklı alanlardaki başarılarına engel olmaması gerektiğine inanıyoruz." şeklinde konuşuldu.

Barbie filmiyle servet kazandı! Kazancıyla bakın ne yapacak

İLİŞKİLİ HABER

Barbie filmiyle servet kazandı! Kazancıyla bakın ne yapacak
Meryem Türk Yasemin.com - Editör
Yasemin - Meryem Türk

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi’nden çift anadal programıyla 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli marka ve reklam ajanslarında metin ve senaryo yazarı olarak görev aldıktan sonra 2021 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok özel haber ve röportaja imza attı. Kariyer hayatına Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 0