Öğretmenlere saygısızlık eden Melike Şahin'e soğuk duş! Atatürk albümünden kovuldu

Rüzgarı bahane ederek binlerce öğretmeni soğuk havada konser alanında bekleten ve ardından İBB'nin düzenlediği öğretmenlere özel konseri iptal eden Melike Şahin, saygısızlığının bedelini ödedi. Ünlü yapımcı Murat Yıldırım, Atatürk'e saygı duruşu olarak adlandırılan "Vasiyet" isimli albüm projesinden Şahin'in ismini çıkardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) öğretmenlere özel olarak düzenlediği konserde sahne alması planlanan Melike Şahin, şiddetli rüzgar nedeniyle konsere çıkmadı.

Binlerce öğretmeni saatlerce konser alanına bekleten Şahin'in bu saygısız davranışı üzerine İBB Kültür Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Saatlerdir rüzgar sorunu olmadığını ifade etmek konusunda gösterdiğimiz çabaya ve verdiğimiz güvenceye rağmen Melike Şahin'in ekibi sahneye çıkmaya ikna olmadığı için konseri ertelemek zorundayız. Talepleriniz doğrultusunda başka bir sanatçıyla sizlerle birlikte olacağız." ifadelerine yer verildi.

MELİKE ŞAHİN: YAŞANAN REZALETLE İLGİLİ BEN DE BİR ŞEYLER SÖYLEMEK İSTİYORUM

Konuya dair açıklamada bulunan Şahin ise, yaşananların kendisiyle ilgili olmadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Cumartesi akşamı yaşanan rezaletle ilgi ben de bir şeyler söylemek istiyorum. Çünkü hem bir özür borcum var hem de çok büyük bir haksızlığa uğradım. Bunu benim ağzımdan da dinlemenizi isterim. Öncelikle o akşam alana gelen binlerce öğretmenimizden çok çok özür dilerim. Öyle ya da böyle, onun hatası bunun hatası, evet benimle hiç ilgisi yok ama sonuçta benim konserimdi ve siz bu rezaleti yaşamak zorunda kaldınız. Tüm samimiyetimle söylüyorum çok özür dilerim. Ama size yansıtıldığı gibi rüzgar esti sahneye çıkmadı gibi bir şey yok. Sahnenin sağında ve solundaki led ekranlar, hoparlörler, enstrümanlar, rüzgar vurduğu zaman bunların hepsinin sallandığı, can güvenliğinin olmadığı bir durum vardı. Sadece bizim açımızdan değil, dinleyiciler de bundan zarar görebilirdi. Herhangi birisinin üzerine yıkılabilirdi. Gün boyunca ekibim can güvenliği temalı bir iletişim tutturmaya çalışmışken karşı tarafın tepkisi, yaptığı açıklama gerçekten beni çok şaşırttı ve üzdü. Ben resmen hedef tahtasına konuldum. Hakkımda karalama kampanyası başlatıldı. Benim bu konuyla alakam bile yok. Hakikaten o açıklamayı o üslupla yazan kişiye gerçekten teessüf ederim. Bu konuda ben çok konuşurum ama bir yerde kendimi durdurmaya çalışıyorum. Yani sizin anladığınız gibi şımarıkça bir sebepten konsere çıkmadım gibi bir durum yok. Olamaz zaten böyle bir şey. Biz sabah bayram günü gibi yaşasın bugün konsere çıkacağız diye dört dönüyoruz. Biz de çok üzülüyoruz. Zaten günlerdir moralim yerlerde. Dinleyenlerimden çok özür diliyorum. İsmim böyle bir skandalla anıldığı için çok kötü hissediyorum. Bu kadar emekle, özveriyle işlemişim, örmüşüm, büyütmüşüm kariyerimi. Gerçekten çok utanç verici bir akşam yaşandı. Telafi yollarımızı buluruz atlatırız. Çok üzgün olduğumu belirtmek istedim. Geçmiş olsun diyen herkese çok teşekkür ederim. Çok üzgünüm."

SAYGISIZLIĞI AFFEDİLMEDİ

Sayısız eğitimciyi mağdur eden çirkin davranışını yaptığı açıklamayla kapatmaya çalışan Şahin'e sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyürken ünlü isme bir protesto da yapım şirketi sahibi Murat Yıldırım'dan geldi.

"ÖĞRETMENLERE SAYGISIZLIK BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK'E SAYGISIZLIKTIR"

Uzun süredir birbirinden ünlü 9 ismin yer alacağı "Atatürk'e saygı albümü" projesi üzerinde çalışan Yıldırım, Şahin'le yollarını ayırdı. Öğretmenlere saygısızlık yapan birinin Başöğretmen Atatürk hakkında bir projede yer alamayacağına vurgu yapan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Geleceğe miras kalacak bir çalışmaya imza atıyoruz. Ata'nın sevdiği şarkılar 'Vasiyet' albümünde 9 çok değerli sanatçı tarafından seslendiriliyor. Bir şarkı için de Melike Şahin'e teklifte bulunmuştuk. Ama onu projemizden çıkardık. Öğretmenlere saygısızlık, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'e de yapılmış demektir"

Altın Kelebek Ödülleri'nde yoktu! Yalı Çapkını'nın Ferit'i Mert Ramazan Demir hastanelik oldu

İLİŞKİLİ HABER

Altın Kelebek Ödülleri'nde yoktu! Yalı Çapkını'nın Ferit'i Mert Ramazan Demir hastanelik oldu
Ünlü şairler Gazze için haykırdı: Gazze’deki çocukların çığlıkları aslında insanlığın çığlığı!

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü şairler Gazze için haykırdı: Gazze’deki çocukların çığlıkları aslında insanlığın çığlığı!
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 9

serkan narin 2 ay önce

ÖĞRETMENLERE SAYGISIZLIK BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK'E SAYGISIZLIKTIR ::))) doktora saygısızlık baş doktor atatürke saygızlıktır avukata saygısızlık baş avukat atatürke saygızlıktır mühendise saygızlık baş mühendiş atatürke saygısızlıktır cifciye saygısızlık baş cifci atatürke saygısızlıktır (kargalara taş atmıştı) sisyasetciye saygısızlık baş siyasetci atatürke saygısızlıktır esnafa saygısızlık baş esnaf atatürke saygısuızlıktır

Murat 2 ay önce

Bu tipikleri sanatçı diye öğretmenler gününe çağıran ibb de bu konuda sorumludur.

Öğretmen 2 ay önce

Oraya gidenlere daha fazlası müstehak

Toplam 1 beğeni

Ali K. 2 ay önce

yiye yiye bitiremediniz mustafa kemal ekmeğini, rantını, pastasını... bir siz kaldınız bir de korenin kuzeyindekiler zaten :)

Öğretmen 2 ay önce

Tutturmuş bir güvenlik sorunu, sanırsınız bombalar altında şarkı söyle denmiş. Sen sanatçıysan ekibini alıp sahneye çıkacaksın. Yok led paneller sallanıyordu, yok ses sistemiydi gibi bahanelerin arkasına sığınmayacaksın. O kadar öğretmeni orada bekletip sonrada sahneye çıkmamam çok büyük saygısızlık ve bunun bahanesi yok.

Yorumların Tümünü Okuyun