Başrollerinde Kadir Doğulu ve Mehmet Özgür, Ümit Kantarcılar ve Devrim Özkan'ın yer aldığı, TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan Vuslat dizisinin dün akşam lansmanı gerçekleşti. İşte Vuslat dizisine dair tüm detaylar...

Yapımcılığını A23 Medya'nın üstlendiği, senaryosunu Betül Yağsan'ın kaleme aldığı ve TRT 1  ekranlarında yayınanacak olan Vuslat dizisinin ilk bölümünü, ekibi hep birlikte izledi. Gösterim öncesi açıklamada bulunan Kadir Doğulu, sektörde senaryoların ve yapılan işlerin hemen hemen aynı olması nedeniyle bir süre dinlenmeye çekildiğini söyledi.

"Bu projeye 'hayır' demek mümkün değildi. Bu zamana kadar hayata dair keşiflerimi, iyiyi, doğruyu ve gerçeği algıladığım bir dönemde gelen proje benimle çok örtüştü. Yoksa daha çalışmayı düşünmüyordum. Böylesine verimli bir senaryoda verimli bir performans gösterdiğimiz için hem iyi bir ekiple hem ofis kısmında hem sahada çalıştığım için kendimi şanslı ve iyi hissediyorum."

Vuslat lansman

Dizinin insan hallerini anlatmaya çalıştığına işaret eden Doğulu, "Alışılagelmiş bakış açılarını daha farklı bir gözle, daha gerçek anlatan, herkesin kendisinden bir şey bulabileceği bir hikaye. Çünkü yalın. Aslında gerçeğe ne kadar sade bakabilirseniz, o kadar net görebilirsiniz." yorumunda bulundu.

vuslat dizisi afişi

Doğulu, dizinin konusuna ve kendi karakterine de değinerek, şunları kaydetti:

"Aziz, Korkmazer ailesinin bir ferdi. Ailenin büyüttüğü şirketin devamını sağlayan kişi. Aile sosyoekonomik olarak kendisini çok güçlü bir konuma getirmiş ve Aziz'in bütün refleksi o gücü korumak üzerine. Hayatında duyguya, aşka, mantığa, endişeye yer yok ama bir gün bir rüyayla birlikte hayatına birtakım insanlar girerek Aziz'in hayatını değiştirmeye başlıyor."

Dizinin hikayesinin tasavvufi bir bakış açısıyla devam ettiğinin altını çizen Doğulu, "Umarız izleyicilerimize diziyi hissettiğimiz gibi geçirebiliriz. İzleyicilerin de kendilerine dair keşifler yapmasını sağlarız. Çünkü çok kısır bir hale döndü sektördeki hikayeler, dediğim gibi eleştirmek değil amacım." diye konuştu.

Mehmet Özgür, seyircinin dizide Muhyiddin İbn-i Arabi tarafından tasavvuf yolunu öğrencilerine öğretmek üzere geliştirdiği Satranc-ı Urefa'nın 101 basamağını kendi hayatlarından birer parçaymış gibi izleyeceklerine dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İzleyiciler insani aşktan ilahi aşka, vuslat makamına olan bir yolculuğu seyredecek. Dolayısıyla bu her zaman karşılaşabilecekleri bir hikaye bütünü değil. Bu hikayeyi bence can gözüyle dinlemeleri, izlemeleri gerekiyor. Hikayede külün ateşe olan aşkını görecekler. Kendi hayatlarındaki dönüşümleri görecekler. Eğer o dönüşüm gerçekleşmemişse o dönüşüme geçmenin ipuçlarını bulacaklar. Dolayısıyla böylesine derin bir senaryo varken bunu kitapta okuma şanları da yokken, hazır bizler de çok güzel insanlarla bir araya gelip güzel bir iş çıkartmışken bu işi izlesinler derim."

VUSLAT DİZİSİNİN KONUSU

Kadir doğulu

Almanya'da doğan ve 15 yaşında Türkiye'ye ailesi ile birlikte dönüş yapan Aziz karakterini canlandıracak olan Kadir Doğulu, rolü gereği otoriter, dikkatli, karizmatik, veliaht olarak aile şirketini yönetecek.

Vuslat, “İyi insan” olmak için çıkılan “aşk yolculuğu”nun serüvenleri üzerine kurgulanarak, tüm karakterlerin insana ait hallerini İbn-i Arabi'nin Satranc-ı Urefa oyunu ile anlatacak.

İŞTE VUSLAT DİZİSİNİN 2. BÖLÜM FRAGMANI

İLİŞKİLİ HABER

Cem Yılmaz: Filmlerimi bedava gösteririm

İLİŞKİLİ HABER

Diriliş Ertuğrul dizisi ne zaman yayınlanacak? İşte açıklama....

BİR YORUM YAPIN 0