Ton sür ton nedir? Ton sür ton kombin nasıl yapılır?

08 Mart 2019, 08:00
Ton sür ton nedir? Ton sür ton kombin nasıl yapılır?

Moda literatüründe sürekli kullanılan ton sürün ne olduğunu ve nasıl yapıldığını biliyor musunuz? 2017 yılında ortaya çıkan ve aynı rengin tonları ile yapılan kombinlere denilen ton sür hakkında merak ettiklerinizi sizler için mercek altına aldık. Moda haftalarında sıklıkla stilistlerin kullandığı ton sür kavramı hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık.

2017 yılının yaz ayında Fransız modasından podyumlarda görülen ton üzerine ton trendi günümüzde ton sür kombini olarak isim değiştirdi. Modada ciddi bir yer edinen bu kombinlemede kritik nokta aynı rengin farklı tonlarını bir araya getirerek yeni bir tarz oluşumudur.

ton sür ton

Yüzyıllardır modada aynı rengin tek kombinde toplanması ayıpsanmıştır. Ancak Fransa stili ile ortaya çıkan aslında kombin oluşturmada en kolay yöntem olarak kabul görmeye başladığından beri sıklıkla kullanımı artmıştır.

ton sür

Sofistik tarza da değinen ton sür sadece kıyafet kombini değil kombin içerisinde yer alan aksesuar ayakkabı ve çantaya kadar etki eder. Sade bir görünümü destekleyen ton sür sokak modasında, özel davetlerde hatta ofis ortamlarında da kullanılmaya başlandı.

ton sür ton

Genellikle açık renklerle yapılır. Böylece ton sür kavramı kombin oluşturmada daha ön plana çıkar. Tek rengin koyusundan açığına kadar kullanılarak kişide düz ama akılda kalıcı bir tarz oluşturur.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar