Ten rengine uygun şal ve eşarp seçme yöntemleri

28 Nisan 2020, 13:45
Ten rengine uygun şal ve eşarp seçme yöntemleri

Bir eşarp veya şal seçerken genellikle kombinlerimize göre hareket ederiz ancak doğru olan ten rengimize göre bir seçim yapmaktır. Peki esmer ve buğday tenli kadınlar, hangi renk eşarp ve şalları seçmeli? Bu iki sorunun yanıtı içeriğimiz içerisinde. Ten rengine uygun şal ve eşarp seçme yöntemleriyle ilgili tüm detaylar yasemin.com'da!

Bir eşarp ya da şal seçmek, kombin oluştururken en çok önem verilmesi gereken noktalardan biridir. Seçim yaparken çoğunlukla kombinlerde kullanılan parçalara uygun olarak hareket edilir ancak doğru olan, kıyafetlere göre değil ten rengine göre seçim yapılmasıdır. Bu da aynı zamanda kombininizi, eşarp ve şal renginizi belirledikten sonra kombin etmek anlamına gelir. Peki kendi ten renginize uygun olan şal ve eşarbı nasıl bilebilirsiniz? Esmer tenli ve buğday tenli kişiler hangi renk eşarp ve şalı seçmeli? Sizler için, bu iki soruya yanıt aradık. İşte adım adım esmer tenli kadınlar ve buğday tenli kadınlar için doğru ten rengine uygun eşarp ve şal seçimi rehberi:

ten rengine göre eşarp ve şal seçimi

ESMER TENLİ KADINLAR HANGİ RENK EŞARP VE ŞAL TAKMALI?

Esmer tenli kadınlar için en ideal ton; açık ve yumuşak olmalıdır. Renklerin ton aralığı sıcak ve pastel de olabilir. En uygun renkler ise; toz pembe, yeşil renk ailesi, eflatun gibi tonlardır.

esmer tene yakışan kıyafet renkleri

Bununla birlikte; şeftali ve sarımsı tonlar da, yine esmer tenliler için ön plana çıkartıcı bir renk olarak dikkat çekebilir. Kumaş seçimi konusunda da aynı şekilde dikkat çeken desen ve renkler tercih edilmelidir.

Örnek olarak leopar ve vizon desenler, bununla birlikte parıltılı kumaşlar gösterilebilir.

BUĞDAY TENLİ KADINLAR HANGİ RENK EŞARP VE ŞAL TAKMALI?

Eğer buğday tenli biriyseniz, pembe ve mavinin açık tonları sizler için uyumlu olacaktır. Koyu renkler dışında açık tonlar üzerinde durmanız da yarar var. Zira koyu tonlar, yüzde sert ve katı bir ifade oluşturur.

 beyaz tenlilere hangi renk şal gider

BEYAZ TENLİ KADINLAR HANGİ RENK EŞARP VE ŞAL TAKMALI?

Beyaz tenli kadınlar da buğday tenli kadınlar gibi pembe ve mavi renk tonlarını tercih edebilirler. 

buğday tenlilere hangi renkler yakışır

Koyu tonları tercih edilmek isteniyorsa, özellikle parlak mavi ve kırmızı tonlarından uzak durulması gerekir. Çünkü bu tonlar beyaz ve buğday tenlilere sert bir mizaç oluşturur.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar