Tekstil dünyasının önde gelen firmaları, 2020 sezonu kıyafetlerinde örme modelleri sıkça tercih etmeye başladılar. Sonbahar ve kış sezonunun trend deseni olan örme, giyen kişiye doğal bir şıklık kazandırmasıyla da dikkat çekiyor. Peki örme kumaş nedir ve örme kumaş özellikleri nelerdir? İşte sezonun trend kumaşı örme kumaş hakkında merak edilenler.

Örme kumaş, 2020 sezonunun en çok tercih edilen kumaş türleri arasında yer alıyor. Hemen hemen her üst parçasında kullanılan örme, en yaygın kullanılan kumaş türlerinden biri olarak gösteriliyor. Örme kumaş türü, moda sektörü dışında farklı alanlarda da kullanılabiliyor. Bu alanların başında da ev tekstili geliyor. Örme kumaş, özellikle koltuk battaniyelerinde desen olarak kullanılıyor. Giyim sektöründe ise sonbahar ve kış sezonu için hırka, etek ve atkılarda değerlendirilen örme kumaş hakkında, bilinmesi gerekenler detaylar bulunuyor. Bu detayları bilmek, örme kumaştan hazırlanmış bir parçayla daha şık bir kombin hazırlanmasına da olanak tanıyor.

Sizler için örme kumaşlar hakkında bilinmesi gerekenleri, tek bir içerikte topladık.

ÖRME KUMAŞ NEDİR?

Örme kumaş, ipliğin tek veyahut toplu bir biçimde beslenmesiyle iğne yardımıyla  ipliğe ilmek formu kazandırılmasıyla oluşur. Bu işlem sonucunda örme kumaş hazırlanmış olur. Örme kumaşın özellikleri şu şekildedir:


ÖRME KUMAŞIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Örme kumaşın sahip olduğu özellikler sırasıyla şöyledir:

- İpliklerin yardımıyla kısa sürede kumaşa dönüşebilmektedir. Bu diğer kumaşlara oranla avantaj sağlar.

- Elastik ve esnek bir yapıya sahiptir.

- Yumuşak bir dokuya sahiptir.

- Giyinen kişinin üzerinde dolgun bir görüntü oluşturur.

- Farklı ürünlerde kullanılması açısından da diğer kumaşlara oranla avantaj sağlar.

İLİŞKİLİ HABER

Gökkuşağının tarihi eserlerle bütünleştiği görüntüsü hayranlık uyandırıyor!

İLİŞKİLİ HABER

Parke seçiminde nelere dikkat edilir? Rutubetli evler için parke önerileri

BİR YORUM YAPIN 0