2021 İlkbahar/yaz Milano moda haftası sokak stili| 2021’de moda dünyasını neler bekliyor?

02 Şubat 2021, 14:41
2021 İlkbahar/yaz Milano moda haftası sokak stili| 2021’de moda dünyasını neler bekliyor?

Moda geçmişi, dönem stillerini ve bu stilleri günümüzle yeniden yorumlamayı sever. 2020-2021 Sonbahar/Kış trenchcoat trendlerinde de 70li yıllara dönüş var. Milano Moda Haftası, koronavirüs salgını gölgesinde devam ederken biz gözlerimizi dışarıya yöneltiyoruz: Sokak Stilinde eşleşen takımlardan, canlı renklere, şık deri aksesuarlara kadar Milano Moda Haftası sokak stilinin nabzını tutuyoruz.

Moda geçmişi, dönem stillerini ve bu stilleri günümüzle yeniden yorumlamayı her dönem seviyor. 2020-2021 Sonbahar/Kış trençkot trendlerinde de 70li yıllara dönüş görülüyor. Çoğu tasarımcı, bohem siluetlerin, disco ve glam rock stiliyle harmanlandığı 70li yılların izlerini taşıyan tasarımlarla koleksiyonunu görücüye çıkardı. Rahatlık ve konforun ön planda olduğu bir yılın ardından moda dünyası, 2021’i ‘prensesler gibi’ karşılayacak gibi görünüyor. Ayrıca çevreye duyarlılık gibi konuları merkezine alan markalar ilgi odağı olacak. Her yıl aralık ayında bir sonraki senenin renklerini belirleyen global renk otoritesi Pantone, 2021'i alışılmışın aksine tamamen birbirinden bağımsız bir şekilde iki farklı ton belirledi. 

2021 yaz kış modası

Bunlardan ilki dayanıklılığı temsil eden 'ultimate gri', bir diğer renk ise 'illuminating' olarak adlandırılan güneş sarısı olarak açıklandı. 

2021 yılının renkleri belli oldu: Pantone, ultimate gri ve canlı sarı’yı seçti!İLİŞKİLİ HABER2021 yılının renkleri belli oldu: Pantone, ultimate gri ve canlı sarı’yı seçti!

2021’de moda dünyasını neler bekliyor

2020 yazında ortaya çıkan örgü parçalar, 2021 İlkbahar/Yaz sezonunda da hiçbir yere kaybolmuyor. Yelekten bluza, pantolondan çantaya el emeğine ve tığ işine övgü kaldığı yerden devam ediyor.

Bu iki renk her ne kadar zıt olsa da birbiriyle çok uyumlu olacağı açıklanıyor. Bu iki renk bu sene bütün olarak güç ve umut mesajı vermesi hedefleniyor. 

2021 İlkbahar/yaz Milano moda haftası sokak stili

2020-2021 Sonbahar/Kış sezonunda dış giyimde öne çıkan ceket ve palto trendlerinde biri de hacimli oversize tasarım oluyor. 

Eşofmanlarla geçirdiğimiz bir yılın ardından trend tahminleri, güzel giyinmeye, abartıya ve süslenmeye duyduğumuz özlemle, prenses gibi hissettirecek parçaların öne çıkacağını söylüyor. 

Sonbahar başında gerçekleşen 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarının sergilendiği moda haftalarında da görmeye başladığımız ışıltılı detaylar, tütüyü andıran etekler ve transparan parçalara bakılırsa abartılı kıyafetler hayatımıza geri dönmeye hazırlanıyor. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar