Fazla kilolarınızla barışık olmanıza rağmen her an şık görünmek istiyorsanız kıyafet tercihlerinde dikkatli olmanız gerekir. Peki daha zayıf gösteren kıyafetler hangileridir? İşte size, zayıf gösteren birkaç stil tüyosu...

Kilo vermeden veya spor yapmadan daha zayıf bir görünüme sahip olmak mümkün.  Bilinenin aksine bedeninizden daha küçük kıyafetler sizi daha zayıf göstermez. Bol kıyafetler daha geniş gösterebileceği gibi dar tercihler de kilolu bölgelerinizi ön planda tutar. Dolayısıyla kilolu olmasına rağmen her zaman şık olmayı benimsemiş kadınlar, yanlış tercihleriyle umduğunu bulamayıp üzülebilirler. Özellikle olduğundan daha zayıf gösteren kıyafetleri seçerken kesimlerine, desenlerine, renklerine, modellerine ve kombinleyeceğiniz aksesuarlara dikkat ederek tercih listesini oluşturabilirsiniz. Kadınların giydiklerini daha fazla ön planda tutan yaz aylarının da gelmesiyle beraber zayıf gösteren kıyafet arayışları yapılmaya başlandı. Bu nedenle biz de sizler için haberimizde kıyafetlerle zayıf görünmenin yolları için birkaç tavsiyede bulunduk. İşte kıyafetlerle zayıf görünmenin yolları.

KIYAFETLERLE ZAYIF GÖRÜNMENİN YOLLARI!

Tek renk tercih edin;

Tek renk giyinin

İki farklı rengi yan yana getiren kıyafetleri giydiğinizde, tüm ilgi bu tonların birleştiği karın bölgenize yoğunlaşacaktır. İnce bir bele sahip değilseniz bu tercih yerine tek renkli bir kıyafeti giymeniz sizi hem olduğunuzdan daha zayıf hem de daha uzun gösterecektir.

İLİŞKİLİ HABERBelinizi ince gösterecek elbise modelleri!

Dikey çizgileri tercih edin;

Kıyafet üzerindeki çizgi tasarımlarınızla kendinizi olduğunuzda daha zayıf bir görünüme kazandırabilirsiniz. Yatay çizgilerin kişiyi olduğundan daha kısa ve kilolu gösterdiği gibi dikey çizgiler bunun tam aksine bir özellik taşır. Bu durumda stratejik davranmakta fayda var. Tek tonu barındıran kıyafetler gibi dikey çizgi desenlerine sahip olan tasarımlar da şık görünmeye özen gösteren kilolu kadınları olduğundan daha zayıf ve daha uzun gösterir.

Yüksek bel pantolon giyinin;

Yüksek bel pantolon

Bacak boyunun daha uzun görünmesini sağlayan yüksek bel pantolonların tek özelliği bununla sınırlı değil. Ayrıca karın bölgesinin de kapanmasını sağlayan bu pantolonlar, karşınızdaki fazla kilolarından dolayı daha zayıf görünmek isteyen kadınları hedefine ulaştırır.

Şeklinizi ortaya koyun;

Şeklinizi ortaya koyun

Giydiğiniz elbise, tunik veya ceketlerinize kendi yorumunuzu katıp istediğiniz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Belinize takacağınız bir kemer doğal bel oyuntusunu öne çıkararak size kum saati görünümü verebilir.

Topuklu giyinin;

Topuklu ayakkabı sizi olduğunuzda daha uzun göstereceği için doğal olarak zayıf bir görünüm elde edeceksiniz.

Aksesuarları öne çıkarın

Aksesuarları öne çıkarın;

Stilinize katacağınız aksesuar yorumlarıyla tüm dikkati kilolarınızdan dağıtabilirsiniz. Uzun ve büyük aksesuarlar bu anlamda kurtarıcı parçalarınız olabilir. Bunun yanı sıra kullanacağınız aksesuarlar karşı tarafta bir yanılsama oluşturarak sizi daha uzun ve zayıf gösterecektir.

Şekillendirici kullanın;

Korse ve benzeri iç giyim ürünleriyle vücudunuza şekil verebilirsiniz. Korselerin yalnızca karnınızı gizlemediğini veya bacaklarınızı inceltmediğini biliyor muydunuz? Bu gibi iç giyim kıyafetleri aynı zamanda vücuda şekil de veri.

Dik durun;

Zayıf ve uzun görünmenin en önemli yönetmelerinden biri kendimizi dik durmaya alıştırmamızdır. Çenenizi kaldırın ve omuzlarınızı dikleştirin. Gıdık ve kambur bir duruş sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir.

İLİŞKİLİ HABER

Çini deseni nerelerde kullanılır? Ev dekorasyonunda çini kullanımı

İLİŞKİLİ HABER

Yaz aylarında cildi korumak için ne yapmalı? Yazın en hızlı cilt bakımı

BİR YORUM YAPIN 0