Bu yıl mücevher yılı! Dünyaca ünlü markadan sürdürülebilir koleksiyon

Bu yıl modada sürdürülebilir üretimlerde mücevher markaları ön sıralarda yer alıyor. Dünyaca ünlü bir mücevher markası sürdürülebilir mücevher koleksiyonunu tanıttı. İşte bu yıla damgasını vuran sürdürülebilir mücevherler...

Geçtiğimiz aylarda Runda Jewelry markasıyla Türkiye'nin ilk sürdürülebilir mücevher üretimiyle diğer mücevher markalarına da örnek oldu. Dünyaca ünlü mücevher markası Prada, ilk sürdürülebilir mücevher koleksiyonunu tanıttı. 'Eternal Gold' adlı koleksiyonda 10 tanesi daha cesur parçalardan oluşan ve sadece ön sipariş ile alınabile toplam 48 tasarım var. Yılan bilezikle, kalp motifleri, zincir kolyeler, şerit gerdanlıklar içeren neo-klasik parçalar dikkat çekerken, koleksiyondaki ürünlerin tasarımındaki ana tema, markanın logosuyla eş değer.

Ayrıca Prada ürünleri, zamansız ve sürekli değerleniyor.

prada sürdürülebilir mücevher koleksiyonu

prada sürdürülebilir mücevher koleksiyonu

TürkiyeİLİŞKİLİ HABERTürkiye'nin ilk sürdürülebilir mücevherleri tanıma sunuldu!

SÜRDÜRÜLEBİLİR MÜCEVHER ÜRETİMİ ÇIĞIR AÇTI

Prada, yaklaşık 2 yıl önce duyurduğu bu projesinde yer alan 'Eternal Gold' isimli koleksiyonunun özelliklerini şu şekilde belirtti:

  • Yüz yüz sertifikalı geri dönüştürülmüş altından (Yani elektronik cihazlar veya eritilmiş diğer parçalardan toplanan altınlardan) üretilen her ürün, Sorumlu Mücevher Konseyi tarafından tescillenir ve onaylanır. Altın ve elmas üretim zincirinin her adımı doğrulanabilir ve izlenebilir.
     
  • Prada, yalnızca insan hakları, iş güvenliği, çevresel etki ve iş etiği ile ilgili en yüksek endüstri standartlarını karşılayan değerli metal ve taş tedarikçileri ile ortak çalışıyor.
     
  • Altın madenciliğinin azaltılması hem çevreye hem de insan haklarına fayda sağlıyor. Elmas kökenlerinin izlenebilirliği, geleneksel olarak yalnızca 0,5 karat veya daha büyük taşlarla mümkün olsa da; Prada konsepti ilk kez her boyuttaki taşlarla genişletiyor.

Ayrıca bu sürdürülebilir tasarımlar,  eski çağlardan kalma zanaat teknikleri ile değerli taş ve materyallerden üretilerek 21. yüzyılına kazandırıldı.

eternal gold koleksiyonu

eternal gold koleksiyonu

Evlilikte eşler arası muhabbet ve huzur duaları! Çiftler için nazara karşı evde huzur duaları

İLİŞKİLİ HABER

Evlilikte eşler arası muhabbet ve huzur duaları! Çiftler için nazara karşı evde huzur duaları

BİR YORUM YAPIN 0