Gelinlik denemek artık ücretli!

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte yalnızca gelin adaylarının değil aynı zamanda merakı için de gelinlik denemeye gelenler olduğuna dikkat çeken Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Odası, denemekten deforme olan gelinlik modelleri için yapıcı bir adım attı. Alınan yeni karar üzerine, gelinlik denemek artık ücretli olacak.

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte gelinlikçilerde de hareketlenme başladı. Bu durum her ne kadar iyi gibi görünse de gelinlikçiler gelinlik modellerinin yıpranmasından şikayetçi. Gelinliklerin giyilip çıkarılma sıklığına göre yıprandığını dile getiren Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhittin Köksal, günden güne gelinlik maliyetlerinin de arttığından bahsetti. Düğünü, nişanı olanların yanı sıra birçok kadının yalnızca üzerinde nasıl durduğunu merak ettiği için bile gelinlik denemeye geldiğini söyleyen Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhittin Köksal, gelinlik denemelerinden ücret alınacağını duyurdu.

FİYATTAN DÜŞÜLECEK

Önümüzdeki haftadan itibaren yürürlüğe sokulacak uygulama, birçok esnaf tarafından onaylanırken birçoğu ise uygulamanın müşteri kaybına neden olacağını ifade ediyor.

Bu durumda 3 tane gelinlik denendikten sonra belli bir ücret talep edilecek ya da denenen gelinliğin satın alınması durumunda, deneme ücreti alınan o para fiyattan düşülecek.

Meryem Türk Yasemin.com - Editör
Yasemin - Meryem Türk

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi’nden çift anadal programıyla 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli marka ve reklam ajanslarında metin ve senaryo yazarı olarak görev aldıktan sonra 2021 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok özel haber ve röportaja imza attı. Kariyer hayatına Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 2

İslamoğlu38 1 ay önce

Paraya doymayan gözünüzü toprak doyursun aç gözlüler

Mehmet 1 ay önce

Ne kadar gereksiz hic ise yaramayan bir masraf. Istaftan baska bi sey degil. Yasaklanmali